Имено тој тврди дека последниот пат кога Германската канцеларка се тресеше во јавност, за време на интонацијата на химната при средбата со финскиот премиер Анти Рине, постојано ги повторувала во себе зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“.

Објавил: Катерина Крстиќ | 13 јули, 2019 12:15

Конечно се откри: Еве што повторуваше Меркел третиот пат додека се тресеше

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Еден од најпознатите експерти за читање од усни во светот,Џудит Хартер, за радиото Antenne Bayern, открива неверојатни детали.

Имено тој тврди дека последниот пат кога Германската канцеларка се тресеше во јавност, за време на интонацијата на химната при средбата со финскиот премиер Анти Рине, постојано ги повторувала во себе зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“.

Џудит Хартер за радиото Antenne Bayern изјавил дека всушност е повеќе од сигурен дека тоа се зборовите што постојано ги повторува канцеларката за време на интонацијата на химната при средбата со финскиот премиер Анти Рине.

Во 1977, Ангела Каснер се омажила за студентот по физика Улрих Меркел и го зела неговото презиме. Бракот завршил со развод во 1982.Нејзиниот втор и денешен сопруг е квантен хемичар и професор Јоахим Зауер, кој во голема мерка останал надвор од медиумите. Прв пат се сретнале во 1981,подоцна станала двојка и се венчале на приватна церемонија на 30 декември 1998.Таа нема деца, но Зауер има два возрасни сина од претходниот брак. Меркел е позната по несакањето кучиња.Таа е страстен фудбалски обожавател и била позната по тоа дека ги слушала натпреварите додека била во Бундестагот и е чест гостин на официјалните натпревари на националната репрезенција.

Хартер вели пред да има трет треперлив напад, таа повторуваше во себе, ќе успеам, пренесуваат медиумите од регионот.

Инаку како што вели тој, оваа фраза потсетува на изјавата на канцеларката од 2015 година, кога мигрантска криза предизвика голема бура.

Тогаш, Меркел, зборувајќи за бранот бегалци, рече: „Ние ќе можеме да се справиме со ова ситуација“.

За потсетување, откако веќе пред јавноста три пати беа забележани треперања на Меркел на псоледната средба со премиерката на Данска, Мета Фредериксен, таа седеше што не е дозволено според протоколот.

Веќе на големо се шпекулира за влошената здравствена состојба на Меркел, за која таа тврди дека е се во ред и дека се чувствува добро.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...