По повод 11 октомври - Денот на народното востание, Градскиот дувачки оркестар ќе одржи параден концерт во центарот на Скопје!

Објавил: Владо Марин | 10 октомври, 2020 12:44

КОНЦЕРТ НА ГРАДСКИ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

КОНЦЕРТ НА ГРАДСКИ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР!

По повод 11 октомври – Денот на народното востание, Градскиот дувачки оркестар ќе одржи параден концерт во центарот на Скопје.

Парадниот концерт ќе се одржи денеска со почеток од 17:30 часот.

Маршутата на движење ќе се одвива од бикот на улица Македонија кон плоштад Македонија.

Исто така Градскиот дувачки оркестар по повод државниот празник Денот на независноста одржаа параден/маршовски концерт во центарот на Скопје.

Маршутата на движење на оркестарот кој го започна маршот во 18 часот се одвиваше од Музејот на Град Скопје кон плоштад Македонија, по улица Македонија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Имено, Владимир Четкар секстет на градскиот плоштад во Охрид на 11 Октомври во 13:00 часот ќе одржи бесплатен концерт, кој е во организација на Град Охрид и е од отворен тип.

Бесплатен концерт на Владимир Четкар секстет на градскиот плоштад во Охрид на 11 Октомври

Светски познатиот џез, фанк и соул изведувач Владимир Четкар, подготвува извонреден...

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат...

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод...