Во соопштението ги наведуваат утрешните летови кои требаше да се реализираат од Охридскиот аеродром и времиња на пристигнување, за кои апелираат граѓаните да ги контактираат авиокомпаниите.

Објавил: Перо Милчин | 15 март, 2020 10:47

КОРОНА ВИРУСОТ ГО ЗАТВОРИ АЕРОДРОМОТ ВО ОХРИД: 26 летови откажани- контактирајте ги компаниите

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Од ТАВ ја информираат јавноста дека согласно новите владини препораки против коронавирусот, се затвора аеродромот во Охрид, а сите авиокомпании ги известиле дека опција за пренасочување на летовите останува Меѓународниот Аеродром Скопје.

„ТАВ Македонија одлучи да го затвори Аеродромот во Охрид почнувајќи од полноќ – 15.3.2020 година, со цел да ги поддржи владините напори за спречување на ширење на корона вирусот.

Како аеродромски оператор, за оваа одлука ги известивме сите авиокомпании кои летаат од/до аеродромот Св. Апостол Павле и им го понудивме Меѓународниот аеродром Скопје како опција за пренасочување на нивните летови“,
соопштија од ТАВ.

Во соопштението ги наведуваат утрешните летови кои требаше да се реализираат од Охридскиот аеродром и времиња на пристигнување, за кои апелираат граѓаните да ги контактираат авиокомпаниите, објави 360 степени.

Виена – 7 часот и 50 минути -Визер
Цирих – 8 часот и 55 минути – Еделвајс
Малме – 17 часот и 35 минути – Визер
Базел – 18 часот и 30 минути – Визер

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

Свети Василије Острошки ја исполни молбата на очајниот татко: Ќерка ми беше во автобусот на смртта и светецот го спаси моето дете!

Утрово во судир на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобил, загинаа...

Одењето кај Отецот е чин јавен: се случува пред очите на апостолите. Христос се подига во воздухот и облак Го подзема носејќи Го на небото. Последните пораки што им ги дава се подготовки за Педесетницата.

Денес е СПАСОВДЕН: Вознесение Христово!

Вознесение Христово или Спасовден — христијански празник кој се слави 40 дена по Велигден....

Рамазан е еден од петте столба на исламот. Останатите се верата, молитвите, поклонението и давањето милостина. Тоа е месец на добрина, милост, љубов и простување.

Муслиманите ширум светот денеска го слават РАМАЗАН БАЈРАМ!

Припадниците на исламската вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам. Рамазан...