Таткото Луис (77) се разболе неколку дена подоцна, по што следеше и неговата мајка.

Објавил: Сара Фемина | 3 април, 2020 14:27

КОРОНА ми го уби братот и родителите: Споругот ми е на респиратор- ИМАМ ДА ВИ ПОРАЧАМ САМО ЕДНО!

Фото/Текст извор: ©(Stil.kurir.rs) магазин.мк

Една жена од Охајо во Соединетите држави вели дека вирусот корона го уништила нејзиното семејство – убивајќи ги нејзините родители и брат додека нејзиниот сопруг е хоспитализиран и е на респиратор, пренесува Њујорк Пост.

Кели Билупс (54) рече дека СОВИД-19 најпрво го одзела животот на нејзиниот 51-годишен брат Дејвид во неделата, а потоа нејзините родители, Луис и Џудит, починале само неколку часа откако биле хоспитализирани во вторникот. Во средата, нејзиниот сопруг бил примен во болница, а за неколку часа му требаше респиратор.

“Тоа е како кошмар. Тоа е како да знаете дека таму има голема зимска бура, вие се подготвувате и одржувате и само се прашувате колку време ќе трае, што се случува кога ќе заврши и како да се преживее”, им рече таа на новинарите кои интервјуираа низ прозорецот на нејзината куќа, каде што е во карантин.

Нејзиниот сопруг, Дон Билуп, за прв пат бил тестиран негативен за вирусот корона, но лекарите се сомневале дека резултатот е лажен.

Нејзиниот брат, кој беше тестиран позитивно пред неколку недели, се разболе на почетокот на март, откако се врати во својот дом. Потоа му дијагностицирале инфекција пред да го стават на респиратор, открива Кели.

Таткото Луис (77) се разболе неколку дена подоцна, по што следеше и неговата мајка.

“Моите родители беа прекрасни. Тие беа во брак 57 години. Бевме вистинско семејство. Сите бевме едно и едно за сите”, рече Кели низ солзи.

И родителите и братот Кели Билуп страдале од хронични заболувања. Додека се уште се молеше за закрепнување на нејзиниот сопруг, Кели им испрати порака на сите:

„Ве молиме, разберете ја важноста да останете дома и социјална дистанца. Ова ви го кажувам затоа што сакам да ви ја поштедам болката што сега ја чувствувам“, рече жената.

Од целото семејство, една Кели и нејзината ќерка се негативни за вирусот корона и не чувствуваат никакви симптоми, барем засега.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...