Таа е во емисијата 24 анализа рече дека сдака да ги раскринка оние обвинувања на Никола Мицевски дека таа и колегата Мирослав се шетале во Собранието.

Објавил: Перо Милчин | 20 април, 2021 7:08

КОСТАДИНОВСКА СТОЈЧЕВСКА ЗА ТВ 24: ЌЕ ВОЗВРАТАМ СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА КОН ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА

Фото/Текст извор: ©24 tv

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничка на СДСМ која позитивна на Ковид-19 во скафандер дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки. Kаква порака прати со нејзиното присуство во Собранието, опозицијата најавува крвични пријави, бурни реакции и на осуда и на поддршка:

Таа е во емисијата 24 анализа рече дека сака да ги раскринка оние обвинувања на Никола Мицевски дека таа и колегата Мирослав се шетале во Собранието.

„Јас и Мирослав дојдовме по свое убедување, не бевме приморани. Ние сме избрани од народот и секогаш кофга ќе очувствуваме дека сме во можност да присуствуваме на седници каде се носат важни одлуки, ние ќе бидеме таму и под посебни протоколи. Јас сум асимптоматски случај и ги следев протоколите и се советував со мојот матичен лекар. Се возев со амбулатно возило приватно.“ – рече Костадиновска Стојчевска.

Таа рече дека протоколот се однесува на оное кои се во домашна изолација,. а немале симмптоми и нема никакво кршење на законот. Тие не влегле во собраниската сала, ниту се движеле слободно низ собранието.

Во однос на тужбата и обвинувањата од опозицијата дека тоа било тероризам, таа рече дека ќе одговори на секоја кривична пријава и рече дека ќе возврати со кривична пријава кон ВМР-ДПМНЕ и Левица, кои посочија дека е тероризам

„На колегите од ВМРО-ДПМНЕ ќе возвратам со кривична ријава до сите од нив зошто доаѓаат на работа каде ние сме предвидени да работиме минимум 5 дена во неделата и 8 часа, а тие седат по канцеларии. На пратениците од Левица исто ќе им возвратам со кривична пријава, зошто не ги исполнуваат условите кои ги отпишаа кога прифатија да бидат пратеници. Се појавуваат 10 минути неделно на едно процедурално од кое прават театар и си заминуваат“ – рече Костадиновска Стојчевска.

Рече дека ќе им ги достави и и сите скринови од заканите по живот кои ги добива од лажните профили.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Претседателот на Владата Заев, повика на почитување на правосудните одлуки.

Заев за поддршката на протестот за случувањата на 27 април: Алтернативата на оваа Влада се покажа дека се режимски остатоци на Груевски

Премиерот Зоран Заев, на вчерашната седница за пратенички прашања, осврнувајќи се...

Очекувам од сите пристојни луѓе, кои верувам и сакаат добро на нашата татковина, да ја нацртаат својата црвена линија и во рамки на своите партиски органи. Извинете ако сум малку емотивна, но многу луѓе тој ден беа навистина на чекор до смртта.
Шекеринска: На 27 април многу луѓе беа на чекор до смртта

Шекеринска: На 27 април многу луѓе беа на чекор до смртта

Може да се разликуваме за политика од нула до 100, можеме секој ден да имаме различни...

Премиерот Заев истакна дека Владата во последните 4 години во континуитет ја одржува грижата за постоечките инвеститори и работи на привлекување на нови инвестиции од странски компании.

Заев од „Кемет Електроникс“: Расте извозот, во последните 8 месеци потпишавме 48 договори за државна финансиска поддршка за нови инвестиции

„Проширувањето на капацитетите на постоечката фабрика „Кемет Електроникс“ во вредност...