Ова е дефинитивно најбезобразниот статус напишан од човек кој се претставува како лидер на опозицијата.

Објавил: Перо Милчин | 8 март, 2021 6:49

Костадинов: Мицкоски од инфективна пишува брзобразни статуси, сака сите да го сожалуваат

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Не ја разбирам потребата на Христијан Мицкоски кој гори од температура и лежи на инфективна како и многу голем број наши сограѓани борејки се со ковид вирусот, да пишува статуси и згора на тоа истите да ги спонзорира…

Ова е дефинитивно најбезобразниот статус напишан од човек кој се претставува како лидер на опозицијата.

Вообичаено потребата од сожалување е карактерна особина и од таа причина нема да навлегувам темелно во карактерот на Мицкоски, оти би било џабе, тој е таков каков што е и тоа сите добро го знаеме и го имаме видено на дело.

Ова е дефинитивно најбезобразниот статус напишан од човек кој се претставува како лидер на опозицијата.

Во конкретната ситуација кога Мицкоски од клиника спонзорира фб статуси, во обид да поттикне сите други да го сожалуваат не е ништо друго освен времено односно моментално уживање на таквиот флуиден карактер, практично тој ужива во сопствената слабост и не случајно постот е спонзориран.

На овој начин Мицкоски не прави ништо друго освен што бара изговори за својот личен неуспех во водењето на партијата и односот према државата и преку сожалувањето целата негова одговорност ја префрла ни сите останати луѓе и поблиски и подалечни нему.

Овие чинови на безобразие на дрскост не сакам да не направат рамнодушни или без чувство на емпатија, но нека ни бидат пример дека за жал кај некои луѓе како Мицкоски не важи основното правило на човештвото дека, болен човек има само една желба, да оздрави.

За крај сакам да им посакам уште еднаш брзо закрепнување на сите кои се соочуваат со Ковид-19, да апелирам на почитување на мерките и протоколите за заштита на здравјето на граѓаните и да се поклонам пред здравствените работници, од лекари до сестри до портирите во болниците кои даваат несебична жртва за да не спасат од ова зло!

Фејсбук статус на Костадин Костадинов!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

А, ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата можат и понатаму да прават сѐ што намериле против народот - но џабе им е, денес ќе ја завршиме работата.

Пратеничката на СДСМ Стојчевска позитивна со целосна заштитна КОВИД-19 опрема во Собрание

Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на...

Два дена по ред следам како еден политички субјект исклучиво заради сопствени политички цели се обидува да го извалка моето име и името на компаниите во сопственост на Заеви.

Трајче Заев од Дубаи: Комбето со марихуана не е во сопственост на фирма на Заеви и ниеден од уапсените не е вработен во фирма на Заеви

По обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, се огласи Трајче Заев, братучед на премиерот...

Од Обвинителството, пак, денеска официјално излегоа со кратко соопштение во кое велат дека е правен претрес во повеќе објекти, но ниту потврдија ниту демантираа дека е откриен дополнителен имот на експремиерот.

Груевски: Живеев во два стана на мајка ми, другите два ги користев со договор за закуп

Од Обвинителството, пак, денеска официјално излегоа со кратко соопштение во кое велат...