Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања.

Објавил: Сара Фемина | 17 јануари, 2020 14:56

КОСТАДИНОВ: Да не бев политичар ќе бев пилот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на 30 секојдневни прашања.

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања.

Во видеото Костадинов одговара на 30 прашања, меѓу кои вели дека би бил пилот ако не беше политичар.

Омилена телевизиска серија му е „Хаус оф кардс“ која ја гледа со чашка добро изладена струмичка мастика. Тој вели дека во политиката влегол поради Груевски.

Тој вели дека најдобар пријател е неговата девојка, дека ако би имал супермоќ би го тргнал национализмот од главите на луѓето и дека буквално се му фали од Струмица.

Така Костадинов вели дека најдобриот совет што му го дале е „трпение, спасение“, дека негов омилен херој е покојниот татко, а дека себеси би се опишал како тврдоглав, упорен и решителен.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...

Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во Средното музичко училиште, дипломира на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004 година и магистрира во 2011 година на отсекот „Музичка теорија и педагогија“ оддел „Методика на музичка настава“.

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди!

Познатата македонска пејачка Андријана Јаневска ја израдува македонската јавностсо...

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

ГЛУМЕШЕ ЕЛЗА ВО ЖИКИНА ДИНАСТИЈА, а еве како изгледа по ТРИ ДЕЦЕНИИ(ФОТО)

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија...