Која е ваша аура?

Објавил: Сара Фемина | 19 јуни, 2022 9:42

КОЈА Е ВАШАТА АУРА СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК: ОТКРИЈТЕ КАКВА ЕНЕРГИЈА ВЕ ОПКРУЖУВА !

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Дали знаете каква боја е вашата аура? Претежно сенката на аурата се менува врз основа на нашето расположение и енергија, но според астролозите и врз основа на карактеристиките на хороскопскиот знак!

Овен – Вашата аура може да биде црвена, исто како вашата планета Марс. Носите многу активна енергија, сила и страст (а понекогаш и лутина).

Бик – Вашата аура може да биде зелена бидејќи ја сакате природата и сте полни со сочувство и исцелителна енергија.

Близнаци – Вашата аура е вибрантна портокалова – вие сте разиграна личност која е страсна за она што го прави секој ден.

Рак – Вашата аура би можела да биде сина бидејќи сте исклучително дарежлива и емотивна личност која е многу интуитивна и сака да им помага на другите.

Лав – Вашата боја на аура е жолта како сонцето. Кога ќе влезете во просторот, се истакнувате и знаете да ги расположите сите околу вас. Полни сте со оптимистичка енергија.

Девица – Вашата аура би можела да биде тиркизна бидејќи сте многу мирни, влијателни, организирани, интелектуални, приземни и самодоволни.

Вага – Вашата аура е бела бидејќи сте посветени на мирот, правдата и довербата.

Скорпија – Вашата аура е индиго виолетова бидејќи сте мистериозни и претставувате интензивни емоции, мудрост, чувствителност и интуиција.

Стрелец – Вашата боја би можеле да бидат жолто-црвени тонови, бидејќи ви треба живост, страст во животот и сте крајно оптимисти.

Јарец – Вашата аура е во кафени нијанси бидејќи сте силно поврзани со земјата, природата и животните, стабилни сте.

Водолија – Вашата аура е комбинација од различни бои бидејќи вие сте креативна душа со лековита енергија и полни сте со амбиции.

Риби – Вашата аура е нежно виолетова бидејќи сте сонувач, уживате во нежност и имате визионерска природа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска наполни 50 години.

Шекеринска не ги крие годините, напротив, вели дека се прекрасен подарок, а најмалку од се само бројка.

Радмила Шекеринска наполни 50 години

Поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска наполни 50 години. Шекеринска...

Целата историја на Европа е поврзана со Македонија, затоа Европа ја подели Македонија во 1913...

Черчил за нашата држава: Целата историја на Европа е поврзана со Македонија, затоа сите ја негираат

Винстон Черчил е еден од поважните политичари на 20 век. Најпознат е по неговата улога...