Во Охрид и каде на друго место, се наоѓа најкреативниот велосипед

Објавил: admin@magazin | 26 август, 2018 23:21

Кој е сопственикот на најкреативниот точак во Охрид?

Фото/Текст извор: ©магазин

На видум обичен точак како што милуваат да кажат Охриѓани. Но кога ќе погледнете подобро ќе видете дека овој велосипед е посебен.

Охридски точак со трева и цвеќе како асесоар

Посебниот велосипед можете да го забележите во Охридската чаршија. Сопственикот , претпоставуваме дека е женско,  на најкреативен начин багажот од својот точак го направил во облик на зелена падина со убава зелена трева, додека пак напред е резеевирано за едно цвеќе кое наликува на еден мирисен нарцис.

Можеме да си претпоставиме дека сопственикот е љубител на природа па на овој начин се обидел да си земе дел од природата со себе каде и да оди.

Многу радо би сакале да дознаеме кој е Сопственикот и да направиме мало интервју каде што можеби и ќе ни биде откриена тајната или идејата за оваа креација на волшебниот охридскиот точак .

Во секој случај сме сигурни дека велосипедов го фотографирале и други.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Иновации

Со оглед на тоа дека квинтилионот е број кој содржи 30 нули, тоа значи дека кога парите би биле рамномерно поделени меѓу сите жители на нашата планета, секој од нас би добил околу 93 милијарди долари.

НОВО СВЕТСКО ЛУДИЛО: Во 2026 НАСА ќе стигне на астероид полн со злато

Постои едно место на кое има толку многу злато и платина, што кога би се продале сите...

Оваа зграда, која е висока 7,2 метри и се простира на површина од 230 квадратни метри, е создадена со помош на оваа футуристичка технологија.

БУМ ВО СВЕТОТ: Кина со помош на 3D принтер изгради зграда висока 7,2 метри (ВИДЕО)

Во градот Хејуан на југот на кинеската провинција Гуангдонг беше испечатена една од...

Ова е прв закон во светот кој овозможува чипирање на одреден број делови на телото на човечката популација.

УДАРНА ВЕСТ: Американскиот парламент го одобри чипирањето на луѓе со аутизам и Алцхајмерова болест!

Иако најпопуларните и највлијателните медиуми, години наназад тврдеа како чипирањето...