Пејачката истакна дека нејзината постара колешка секогаш била со неа во тешки моменти.

Објавил: Весна Петровска | 7 ноември, 2019 19:05

КОЈ НЕ ТЕ ЗНАЕ СКАПО БИ ТЕ ПЛАТИЛ:Рада упати порака до Карлеуша

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Српската пејаќка Рада Манојловиќ се појави на настан на кој беше и дивата Јелена Карлеуша, а потоа и испрати порака преку својот Инстаграм профил.

Пејачката истакна дека нејзината постара колешка секогаш била со неа во тешки моменти.

„Знаете што, може со денови да се зборува за неа и да се кажува за нејзините доблести, хуманост, жртвување и други добри дела, но знаете дека народните изреки се моја слаба специјалност и затоа Јелена ќе се обидам да ја опишам со една, но вредна изрека, која ми ова утро падна на памет: „Кој не те знае скапо би те платил, но кој те знае никогаш нема да те продаде.“ Ти благодарам како и секогаш за се. Затоа што секогаш си човек за мене, затоа што секогаш ме пречекуваш со широко и отворено срце и ми даваш вистински совети. Никогаш нема да ги заборавам првите зборови во авионот по мојот неодамнешен инцидент, кога се исплашив како ќе звучи и што ќе им кажам на медиумите кога слетав, ти ми даде утеха: „Главата горе, нема тука срам, тоа е само нова лекција и искуство“. Мислам дека овие зборови, после се навистина многу ми значеа и во тој момент ме смирија и добив дополнителна енергија, така да никој не е како неа„ напиша Рада на својот Инстаграм.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Венко Филипче вели дека овој период не променил многу кај него, освен тоа што постојано беше на работното место, и еден период помина во самоизолација, по контакт со градоначалникот на Куманово, за кој подоцна се испостави дека е позитивен на коронавирус.

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ КОНЕЧНО ОДГОВОРИ: Би бил ли министер доколку знаеше дека ќе се случи оваа панемија?

Во гостувањето во емисијата Еден на Еден, која беше посветена на сите оние кои беа во...

Според она што беше објавено во „Глоуб“, наводно извор близок на семејството неколку месеци пред да се породи Меган, изјавил дека всушност Хари и не е татко на бебето.

НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА: Хари не е татко на малиот Арчи!?

Познатата глумица Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари дефинитивно не можат...

Круната има 1333 дијаманти, а во времето кога е направена, чинеше околу 10 000 долари. Денешната вредност се проценува во милиони.

ВРЕДИ 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Овој предмет во кралството се наследува од колено на колено и има ОГРОМНА ВРЕДНОСТ!

Круните и накитот во сопственост на британското кралско семејство со децении ги украсуваат...

Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих - „suza je iz oka kanula “.

ОВАА ПЕСНА ЈА ПЕЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Марина Туцаковиќ напиша еден стих а заработи 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од српската поп сцена. Напиша само еден стих...