– Таа ќе продолжи да добива лекарска помош и ќе ги следи сите соодветни упатства, се додава во соопштението.

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 февруари, 2022 13:37

Кралицата Елизабета се зарази со корона

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата.

Британската кралица има „благи симптоми слични на настинка“, но се очекува да продолжи со „лесните обврски“ во Виндзор во текот на следната недела, соопшти палатата!

– Таа ќе продолжи да добива лекарска помош и ќе ги следи сите соодветни упатства, се додава во соопштението.

Кралицата (95) била во контакт со нејзиниот најстар син и наследник, принцот од Велс, кој минатата недела беше позитивен на тестот.

Би-Би-Си јави дека голем број луѓе биле позитивни на Ковид-19 во замокот Виндзор, каде што живее кралицата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.