Извор близок до кралското семејство за агенцијата АП потврдил дека вакцината им била дадена на кралицата и принцот Филип од матичен лекар во замокот Виндзор.

Објавил: Сара Фемина | 9 јануари, 2021 22:35

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (94) И ПРИНЦ ФИЛИП (99) ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА: Имунизација на кралската двојка изведена во замокот Виндзор!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против ковид 19, соопшти денеска Бакингемската палата.

Кралската куќа, која ретко открива детали за здравствената состојба на кралскиот пар, изјави дека кралицата одлучила оваа информација да биде објавена со цел да се спречат можните шпекулации и неточни информации, пренесува Би-Би-Си.

Тој спротивставувањето на вакцинацијата го нарече „самоубиствен негационизам“.
„Постои овој негационизам што не можам да го протолкувам, но треба да се вакцинираме. Следната недела ќе започнеме со тоа во Ватикан. Договорив датум, тоа треба да се направи“, рече папата.

Извор близок до кралското семејство за агенцијата АП потврдил дека вакцината им била дадена на кралицата и принцот Филип од матичен лекар во замокот Виндзор.

Во Британија досега 1,5 милиони луѓе ја примиле првата доза на вакцина за коронавирус.

Исто така Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско објави дека следната недела ќе прими вакцина против коронавирусот.

Ова го изјави во интервју за италијанската телевизиска мрежа „Канале 5!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Џет Сет

Исто така пејачот Радиша Трајковиќ Џани, беше брутално претепан во 2016 година пред неговата куќа во Миријево.

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Саша Поповиќ ограбен, украден накит вреден 100 илјади евра

Српските пејачи и познати личности некогаш беа на мета на разбојници! Една од најголемите...

Првата дама ја објави на Твитер гореспоменатата честитка во петокот, а на сликата се гледа насмеана двојка која позира во нивниот украсен дом.

Меланија и Доналд насмеани и облечени во исто: Вака изгледа најновата божиќна честитка од Белата куќа(ФОТО)

Доналд и Меланија Трамп позираа за последната Божиќна честитка од Белата куќа, облечени...

Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

3.000 € ВО МЕСЕЦОТ ДОСТА Е ЗА МОИТЕ ПОТРЕБИ: Мирослав Илиќ откри колку пари му се потребни за убав живот!

Пејачот Мирослав Илиќ често се опишува себеси како тешка, но скромна личност. Тој во...