Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас го прекинаа своето пријателство после 20 години.

Објавил: Сара Фемина | 17 март, 2019 15:09

КРАЈ на долгогодишното пријателство ! Цеца и Аца Лукас во лоши контакти

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Нешто не е во ред !! Пејачот последен пат и лајкувал слика на 20 јануари, а таа негова на 20 февруари.

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас го прекинаа своето пријателство, после 20 години.

Како што дознава Курир.рс, фолк ѕвездата и Лукас се оддалечиле на почетокот од оваа година, а доказ поради тоа е што престанаа да ги следат нивните профили на Инстаграм.

Тие беа како брат и сестра.

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас беа најдобри пријател повеќе од 20 години.

Цеца и Лукас се почитуваа како брат и сестра сите овие години од нивното пријателство. Во најдобрите и најлошите моменти тие беа тука еден за друг. Не постоеја родендени, слави и генерално на сите свечености каде не се посетуваа еден со друг, изјавуваат блиски пријатели на Цеца.

Нивните деца се дружеа од мали и се почитуваа. На почетокот од декември тие престанале да се слушаат на телефон, а немало ни прилики да се сретнат на нивните снимања.

Со месеци не се гледаа на заедничките дружења, на кои требало да се сретнат.

На нивните заеднички пријатели многу им е чудно, бидејќи Цеца и Лукас секогаш имале најубави зборови за себе, и важеле меѓу најдобрите пријатели на српската естрада.

Цеца повеќе пати зборуваше како ништо на светот не може да го наруши нивното долгогодишно пријателство, но по се изгледа дека решиле да стават крај на другарувањето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Овие денови тој објави фотографии како тој со тротинет оди на работа и уредно преминува на пешачкиот премин во центарот на Скопје.

Шилегов со порака до хејтерите : „Денес се возев 65 километри на тротинет по состаноци и средби – и вие можете ако сакате„

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повторно денеска се возеше на електричниот...

Свадбата е закажана на 7 септември, и ние едвај чекаме нашата љубов да ја крунисаме со брак. Прво ме привлече неговиот физички изглед.

Го сакам мојот Милојко иако е 53 години постар од мене, не сум со него за пари, живееме од 500 евра месечно

Милојко Божиќ (74) од Пилатовиќ и Милијана Богдановиќ (21) од Лучане овие денови се најпознат...