Бегзиќ утрово на зградата ги залепил натписите „Вратете ги парите што ги украдовте од работниците на Приморка“

Објавил: Македонка Димкин | 28 декември, 2021 19:44

Крај на драмата во Бар: СЕ ПРЕДАДЕ мажот кој се закануваше дека ќе активира експлозив

Фото/Текст извор: ©магазин

Крај на драмата во Бар: СЕ ПРЕДАДЕ мажот кој се закануваше дека ќе активира експлозив

Црногорецот Един Бегзиќ, кој од утрово се закануваше дека ќе го активира експлозивот пред филијалата на НЛБ банка во Бар, се предал по разговорот со вицепремиерот и координатор на безбедносните служби Дритан Абазовиќ, пренесоа медиумите.

Бегзиќ се закани дека ќе ја крене во воздух банката НЛБ, која се наоѓа во станбена зграда, барајќи да им се исплатат заостанатите плати на поранешните работници од барска „Приморка“.

Подгоричките медиуми јавуваат дека Бегзиќ по разговорите со Абазовиќ решил да се предаде, а вицепремиерот во петок ќе ги прими поранешните работници на „Приморка“.

По предавањето Бегзиќ бил приведен во полициска станица.

Предходно црногроските Медиуми излавија дека Мажот кој е идентификуван како Един Бегзиќ од Бар се заканува дека ќе активира експлозив пред филијалата на НЛБ банка во тој град, поради што полицијата го евакуирала делот на улицата Маршал Тито во строгиот центар на градот. Бегзиќ утрово на зградата ги залепил натписите „Вратете ги парите што ги украдовте од работниците на Приморка“

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Прво соопштија немало знаци на насилство, доволно да му се даде време да избега убиецот

Обвинителот Бубевски за убиството на Тот: Немаше намера за прикривање, збрката настана поради лоша медицинска проценка

Сè уште се трага по човекот кој прв го удрил ракометарот, вели шефот на Основното јавно...

Српскиот претседател Александар Вучиќ ѝ се обрати на јавноста синоќа по повеќечасовната седница на Советот за национална безбедност.

Вучиќ: Ни спремаат замка нарекувајќи нè руски слуги

Српскиот претседател Александар Вучиќ ѝ се обрати на јавноста синоќа по повеќечасовната...