Од министерството за внатрешни работи од Сараево изјавија дека уапсени се две момчиња на возраст од 23 и 19 години, а додека пак А.К извршил самоубиство на подрачјето Конјича.

Објавил: Рејхан Бајрами | 9 јуни, 2019 15:56

КРВАВА НОЌ ВО САРАЕВО: Убиен познат одбојкар, осомничениот се самоубил!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Полицијата во Сараево ги уапси А.И(23) и А.Ш(19) поради сомневање дека го убиле Амар Капиджиќ, познат одбојкар од Сараево.

Сараевската полиција уапси две момчиња, поради сомневање дека во населбата Соколовиќ Колонија на Илиџа, убиле познат одбојкар од Сараево, а додека третото лице по која трагаше полицијата извршило самоубиство.

Од министерството за внатрешни работи од Сараево изјавија дека уапсени се две момчиња на возраст од 23 и 19 години, а додека пак А.К извршил самоубиство на подрачјето Конјича.

Во жестоката расправа која се случила доцна синоќа на Улицата Франција, пред својата сопствена куќа, убиен е Амар Капиджиќ. Амар беше член на Одбојкарскиот клуб Илиџа. Полицијата од Сараево во текот на целата ноќ соработувала заедно со колегите од другите полициски агенции на идентификација и на пронаоѓање на осомничените за убиството. 

Сараево е главен град на Босна и Херцеговина и нејзин најголем урбан, културен, економски и транспортен центар.

Градот Сараево се состои од четири општини: Центар, Нови Град, Ново Сараево и Стари Град. Според прелиминарните податоци од пописот во 2013 година во Босна и Херцеговина, во Сараево живеат 275.524 жители.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Планинарот паднал во провалијата и поради тешките поврди набрзо починал. Телото било извлечено од страна на полицајците од Целје, со помош на армијата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина планинар во Словенија

Во областа Острица во Словенија при пад во провалија загина планинар (69), јави дописникот...

Снегови продолжуваат да паѓаат во делови од земјата, а властите соопштија дека списокот на жртви сè уште не е конечен, пренесува Ројтерс.

СТРАШНО: Ладен бран во Авганистан усмрти најмалку 17 лица за еден ден – листата не е конечна(ВИДЕО)

Најмалку 17 лица починаа денес како резултат на ненадејниот студен бран што го зафати...

Иранските службеници рекле дека техничките проблеми се одговорни за падот на авионот на украинската компанија, кој се урнал непосредно по полетувањето од меѓународниот аеродром "Имам Хомеини", при што загинале сите 176 патници и членови на екипажот.

УКРАИНСКИОТ АВИОН ГО ПОГОДИЛ ПРОЕКТИЛ: 176 патници ни криви ни должни го изгубија животот!

Се поголеми се сомнежите во проценката на Иран дека авионот на украинската авио-компанија...