Од здобиените повреди во дворот на лице место починал Јастреб Асановиќ(38), а додека Иван Рониќ (19) им подлегнал на повредите во болницата во Књажевац.

Објавил: Рејхан Бајрами | 15 јули, 2019 0:31

КРВАВ МАСАКР ВО СРБИЈА: Дедо го убил внукот и зетот, а тешко ја ранил снаата и другиот внук!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во Књажевац, Србија вечерва со огнено оружје убиени се две лица, а додека пак две се тешко ранети.

Полицијата го уапси Ненад Рониќ (63)кој е осомничен дека вечерва околу 20 часот, во дворот на семејната куќа во Књажевац, со пушка убил две лица, а две тешко ги ранил.

Веднаш после убиството побегнал од местото на злосторството, дознава Курир.рс.

Едно лице веднаш им подлегна на повредите, а другото во болницата во Књажевац. Во крвавиот масакр уште две лица, се здобиле со тешки телесни повреди.

Од здобиените повреди во дворот на лице место починал Јастреб Асановиќ(38), а додека Иван Рониќ (19) им подлегнал на повредите во болницата во Књажевац.

Имено, убиени се зетот и внукот од убиецот, а додека пак снаата Романа (20) и внукот Б.Р(15) со тешки телесни повреди се пренесени во болница.

Пред убиецот да го направи злочинот, како што дознава курир, се случувала голема расправија помеѓу Рониќ и неговиот брат од чичко К.Р кого Иван го претепал.

Веднаш после тоа К.Р се пожалил на својот дедо Ненад, кој ја зел пушката и го започнал крвавиот масакр.

После злочинот Рониќ ја оставил пушката и побегнал во непознат правец, но полицијата за брзо време го уапсила. Како што дознава курир.рс до сега во тоа семејство немало пријави за насилство.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...