Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата, напиша таа на социјалните мрежи.

Објавил: Стојче Бушин | 27 мај, 2020 0:35

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ: Таткото на Моника Конопова се обидел да ја убие (ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Активистката Моника Ристеска, вечерва на социјалните мрежи објави вознемирувачки фотографии како е брутално претепана од нејзиниот татко Стојан Ристески.

-Пред два часа татко ми Стојан Ристески неписмен бездушник и хроничен алкохоличар на ул Антон Чехов 41б во геге, се обиде да ме убие кога тргнав во кујна да земам храна.
Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата
, напиша таа на социјалните мрежи. 

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, минатата година беше осудена на една година затвор!

Таа беше осудена за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Моника ја призна вината, но истовремено посочи дека се кае и вети дека нема да го стори истото кривично дело!

„Се чуствувам виновна за делото што ми се става на товар. Точно е она што е наведено во обвинителниот акт. Во перидот од 2017 до 2018 година неовластено држев и продавав марихуана и хашиш-смола на начин како што е наведено во обвинението.

Премногу се каам за тоа што го направив. Се заколнувам и ветувам дека никогаш нема да го направам тоа и да сторам вакво кривично дело. Се каам од дното на моето срце и душа за делата што сум ги сторила. Најмногу сакам да им се извинам на државните институции, а најмногу на судот, на ЈО, на полицијата, на моето семејство и сите мои мили сограѓани што се почувствувале трогнати поради моите непромислени вулгарни постапки“, изјави на првото судење Ристеска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

По вечерашниот инциденто во Градската општа болница „8 Септември“ се огласи министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека група од неколку лица се обидела насилно да земат тело на почината од коронавирусот.

Инцидент во болницата „8-ми септември“, вооружени се заканувале на докторка – приведени две лица

Шест лица вчера беа приведени во полициската станица Гази Баба по инцидентот и заканите...

Според очевидците, откако ги оштетил останатите возила и предизвикал сообраќајка, Г.Б. излегол од своето возило „масерати“ и со боксови ги нападнал присутните.

Синот на Амди Бајрам пијан удрил во два автомобила на „Партизанска“, па тепал со боксови

Вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“, лицето...

Фала му на Бога нема човечки жртви ниту некој е повреден. На свовиден начин се продолжува пироманската традиција откако претходно во текот на изборите 2017та година имаше пожар во мојот дом.

Фрлена експлозивна направа во семејната продавница на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ

Од власта велат “можеме” , дека сме на “прав пат”, и дека било ” нормално”, но на терен...