Владимир Зеленски ќе остане запаметен по геноцидот врз својот народ!

Објавил: Македонка Димкин | 24 мај, 2023 12:14

Кремљ: Нема предуслови за мировни преговори за ставање крај на украинскиот конфликт

Фото/Текст извор: ©магазин

Нема предуслови за мировни преговори за ставање крај на украинскиот конфликт, објави денеска Кремљ.

На прашањето кој од плановите предложени од различни страни за мирно решавање на 14-месечниот конфликт е поблизок до Русија и дали таа има своја верзија на планот, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков рече: „Рано е да се зборува за тоа, засега нема предуслови за мирно решение“.

Коментирајќи дали Кремљ е подготвен да преговара со некој од претставниците на актуелните власти во Киев, Песков рече дека е тешко да се зборува за тоа бидејќи во Украина се забранети какви било преговори со Руската Федерација.

Во октомври минатата година, украинскиот претседател Владимир Зеленски донесе одлука со која се забрануваат какви било разговори со Русија се додека Владимир Путин е претседател.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вели дека тој ги тепал неговите оти тој бил задолжен

Незири и во 2010 натепал и избркал од работа инструктор во М-НАВ оти не му потпишувал дека се обучил за контролор ,но тогаш синдикатот немал пристап и несмеел да зборува во медиумите

Ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, кој вчера заедно со...

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо пукал во Вања.

Не била задушена: Вања е убиена со истрел од оружје – еве што покажа обдукцијата

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо...

61-годишниот актер се одлучил на овој потег за да може без љубопитни очи да ужива во вечерта со неа. За вечера потрошил околу 500 фунти, а уживале во јастог и суши

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски трговец со дијаманти, а за романтична вечера со убава Русинка го изнајмил цел ресторан

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски...