На ЈКП “Козјак” му е нанесена штета од 7.997.693 денари

Објавил: admin@magazin | 12 јули, 2018 14:49

Кривична пријава за директорот на ЈКП Козјак

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (52) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување“.

Во периодот од 23.03.2011 до јануари годинава пријавениот, како директор на јавно комунално претпријатие “Козјак“ во Старо Нагоричане, овозможил 414 жители на Старо Нагоричане да ја користат водата за пиење и наводнување, без редовно да ги плаќаат сметките. При тоа, пријавениот за ненаплатените сметки не поведувал соодветни судски постапки. Со ова, пријавениот му нанел штета на ЈКП “Козјак” од 7.997.693 денари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вели дека тој ги тепал неговите оти тој бил задолжен

Незири и во 2010 натепал и избркал од работа инструктор во М-НАВ оти не му потпишувал дека се обучил за контролор ,но тогаш синдикатот немал пристап и несмеел да зборува во медиумите

Ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, кој вчера заедно со...

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо пукал во Вања.

Не била задушена: Вања е убиена со истрел од оружје – еве што покажа обдукцијата

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо...

61-годишниот актер се одлучил на овој потег за да може без љубопитни очи да ужива во вечерта со неа. За вечера потрошил околу 500 фунти, а уживале во јастог и суши

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски трговец со дијаманти, а за романтична вечера со убава Русинка го изнајмил цел ресторан

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски...