-СДСМ е во алертна фаза во која е неопходно што поскоро да биде вратен назад во рацете на чесното членство.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 јули, 2019 15:55

КУНОВСКА: “Угледот и образот на членовите од СДСМ ги валкаат алчноста на двоецот Заев-Шекеринска”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Актерката Софија Куновска на социјалните мрежи напиша дека е неопходно СДСМ, што поскоро да биде вратен во рацете на чесното членство.

Куновска напиша статус на Фејсбук во која вели дека СДСМ како силен, способен и одговорен субјект и е потребен на Македонија.

-СДСМ е во алертна фаза во која е неопходно што поскоро да биде вратен назад во рацете на чесното членство. Угледот и образот на секој чесен член секојдневно незаслужено се валка заради алчноста, недораснатоста и неодговорноста на двоецот Заев-Шекеринска. СДСМ како силен, способен и одговорен субјект и е потребен на Македонија, напиша Куновска.

Куновска пред неколку недели напиша дека Македонија денес е жртва на сопствениот однос кон интелектуалната елита, односно сведувањето на луѓето од образованието и културата на наемни работници кои не можат да ја обезбедат својата основна егзистенција.

Затоа истите не се критичка јавност која е совест на општеството туку во голема мера, понизни слуги на некоја политичка елита, пишуваше Куновска.

Софија Куновска беше член на СДСМ. Во текот на својата политичка кариера била член на Советот на Град Скопје, додека во периодот од 2014 до 2016 година била пратеник во Собранието на Република Македонија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Груевски во својата објава негира дека се работело за принцип на оф-шор, туку дека идејата била да се привлечат мултинационалните финасиски компании своите главни седишта да ги префрлат во Македонија, а Скопје да стане финансиски центар како Лондон.

Груевски: Сакавме Македонија да функционира како комбинација на Англија и Луксенбург

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во Будимпешта на својот...

Заслепени од сјајот на моќта, глуви од фалбите кои сами за себе ги кажуваат, водени од личните интереси и ситните страсти, не можат да видат дека овде врие.

ДУРЛОВСКИ: Се додека лојаноста кон Македонија ни е на прво место, ќе се избориме за подобар живот!

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против...

Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале...

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет...