Како што дознава Фокус од извори во МВР, полицијата го бара и во хотелот Мериот, во косопственост на компанија на неговиот син.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 февруари, 2021 5:46

Куќен притвор за Мијалков, полицијата во потрага по него

Фото/Текст извор: ©магазин.мк/фокус

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не е во неговиот дом на Водно.

Како што дознава Фокус од извори во МВР, полицијата го бара и во хотелот Мериот, во косопственост на компанија на неговиот син.

Неофицијално, Министерството за внатрешни работи размислува да распише потерница.

Фокус се обрати и до МВР, но од таму засега нема никаква официјална потврда или известување.

Инаку, веќе објавивме дека досегашните мерки на претпазливост на Мијалков му се сменети со куќен притвор, по барање на обвинителството за случајот „Таргет и Тврдина“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како што објави денеска Телма, Министерството за внатрешни работи немало таква опрема за 24 часовно следење со аудио и видео.

МВР нема опрема за 24 часовен надзор на Мијалков со видео и аудио каков што определи судот

Сашо Мијалков требаше да биде под 24 часовен аудио и видео надзор, така одлучи Кривичен...

„Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам и Да, знам дека ќе поткупувате, уценување, лажете, крадете, притискате, но и тоа овој пат нема да ви помогне…

На Мицкоски му пукна филмот: Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам

Колку што време трошите на мене да ми наштетите, половина од тоа време да трошевте на...