Пред малку е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче, објави Сител.

Објавил: Весна Петровска | 7 ноември, 2019 19:49

Лежи пешак на улица во Ново Лисиче – Бразата помош и полицијата на терен

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Пред малку е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче, објави Сител.

Според очевидците пешакот е тешко повреден, на местото на несреќата веднаш пристигнала Брза помош.

Состојбата на пешакот се уште не позната, наскоро со повеќе детали за несреќата во скопската населба.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Од итната помош додаваат дека повреденото лице е префрлено на лекување во скопските клиники.

ТЕШКА НЕСРЕЌА ЈА РАЗБУДИ МАКЕДОНИЈА: Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на „Октомвриска револуција“

Како што соопштија од Итна помош Куманово, едно лице загина, а друго е повредено во...