– Детето има сериозни оштетувања на мозокот, се бориме да преживее, велат од КАРИЛ за Слободен печат.

Објавил: Валерија Петрова | 4 октомври, 2019 18:58

Лекарите се борат за тригодишното дете кое настрада при рушење на балкон – голема несреќа во Скопје

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Тригодишно дете е во критична состојба откако се сруши балкон вчера во скопската населба Даме Груев во Ѓорче Петров.

Детето кое седело на терасата со своето братче и сестриче на возраст од шест и две години, како и својот татко, се здобило со тешки повреди на мозокот откако терасата без ограда во еден момент се срушила, пренесе Слободен Печат.

Тригодишно дете е во критичина здравствена состојба, поради сериозни повреди на мозокот. Тоа е на болничко лекување во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ.

– Детето има сериозни оштетувања на мозокот, се бориме да преживее, велат од КАРИЛ за Слободен печат.

Полицијата работи на случајот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Тешката несреќа се случила утринава околу 8.30 на автопатотот кај селотот Катун, но засега не е позната причината зошто шлеперот се превртел.

ТЕШКА НЕСРЕЌА: Се преврте шлепер со македонски таблички на автопатот кај Ниш

Како што објавија српските медиуми на автопатот меѓу Алексинац и Ниш, во правец кон...

Лицата биле лишени од слобода и сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

ЛЕТАА ДРВЕНИ ПРЕДМЕТИ ВО ШУТКА: Масовна тепачка – апсеше полицијата

Голем инцидент во Шутка, интервенирла и полицијата. Како што информира министерството...

До повредата дошло откако на игралиштето кое е наменето за деца со хендикеп, малиот Ангел влегол и почнал да се лула на лулашка која е наменета за деца во количка.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО ВЛАЕ: Дете паднало во кома откако се повредило на игралиште

Едно дете се наоѓа во кома на КАРИЛ, откако денес во паркот Делфина во скопската населба...