По вчерашната наредба на шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева за претрес на обвинителите при влез и излез од зградата на СЈО, незадоволството меѓу вработените во обвинителството расте.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 август, 2019 21:12

Ленче Ристовска: Со продолжено или панично движење се подлабоко се тоне во живиот песок

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ленче Ристовска, една од специјалните обвинителки во СЈО се огласи на својот Фејсбук профил.Таа не назначи на кого е посветен Фејсбук статусот, само искоментира Интересен феномен.

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење се подлабоко се тоне во живиот песок“, напиша на англиски јазик, обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.

По вчерашната наредба на шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева за претрес на обвинителите при влез и излез од зградата на СЈО, незадоволството меѓу вработените во обвинителството расте.

Обвинителката Фатиме Фетаи бурно реагирала на оваа наредба на Јанева.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...