Ленче Ристовска вчера на социјалните мрежи напиша дека со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 10:39

ЛЕНЧЕ РИСТОСКА: “ИНТЕРЕСЕН ФЕНОМЕН – со продолжено движење подлабоко се тоне во живиот песок”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Обвинителката од СЈО, Ленче Ристовска вчера на социјалните мрежи напиша статус на англиски јазик, со кој порача дека со панично движење се тоне подлабоко во живиот песок.

Ленче Ристовска вчера на социјалните мрежи напиша дека со продолжено или панично движење, подлабоко се тоне во живиот песок.

-Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не потенцирајќи дали статусот е посветен некому.

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство Ленче Ристоска придружувана од колегите обвинители, минатиот месец порача дека постапките на поединци не смеат да го загрозат интегритетот на постапките на ова обвинителство.

Ристоска се обрати во име на целиот персонал на СЈО. Кажа дека нема стапено во контакт со Катица Јанева, а за нејзината оставка, вработените во СЈО дознале во исто време кога таа да се објави во јавноста.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението...

Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист...

Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти,...

Аферата Рекет само ги потврди сомневањата дека првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени и многу други.

Трајанов: “Првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени бизнисмени и политичари„

Поранешниот пратеник и министер Павле Трајанов, кој е и лидер на вон парламентарниот...