Лицата биле лишени од слобода и сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

Објавил: Валерија Петрова | 11 ноември, 2019 16:01

ЛЕТАА ДРВЕНИ ПРЕДМЕТИ ВО ШУТКА: Масовна тепачка – апсеше полицијата

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Голем инцидент во Шутка, интервенирла и полицијата.

Како што информира министерството за внатрешни работо, на 10.11.2019 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Брсјачка буна’’ во Скопје, по претходна расправија, настанала физичка пресметка со употреба на дрвени предмети помеѓу Б.М.(33), Ѓ.Р.(34) и малолетник, сите од Скопје, од една страна и Л.Ќ.(20) и А.Л., двајцата од Скопје, од друга страна.

Лицата биле лишени од слобода и сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Хотелски гости и полициски извори тврдат дека најмалку едно лице е потешко повредено во вооружената престрелка која по полноќ се случила во скопскиот хотел Александар Палас.

ПУКАЊЕ СО КАЛАШЊИКОВИ ВО ХОТЕЛОТ “АЛЕКСАНДАР ПАЛАС”: Има тешко повредени

Доцна синоќа околу 00,35 ч. добиена е дојава за пукање од огнено оружје во Хотел Александар...

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.В., а со телесни повреди се здобил И.С. по што биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Судар на три автомобили кај скопско Јурумлери: Две лица со тешки повреди пренесени на Клиника

Во сообраќајки кои се случија синоќа во Скопје, беа тешко повредени повеќе лица. Минатата...