Неговите дела, неговата искрена верба во идеалите за подобра иднина, остануваат како трајни вредности за сегашните и идните генерации.

Објавил: Стојче Бушин | 17 октомври, 2020 16:42

Летниот камп на СДММ ќе го носи името на починатиот Трајче Нешковски

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот другар Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на СДСМ и докажан здравствен работник.

СДСМ загуби голем човек, борец, другар, млад доктор кој даваше се’ од себе за граѓаните, за татковината и подобро утре за сите граѓани.

Летниот камп на СДММ ќе го носи името на починатиот Трајче Нешковски!

Неговите дела, неговата искрена верба во идеалите за подобра иднина, остануваат како трајни вредности за сегашните и идните генерации.

Во негова чест, летниот камп на СДММ кој се одржува секоја година, ќе го носи неговото име, Трајче Нешковски.

Нека почива во мир.

Соопштение на СДСМ!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

МВР изгуби голем професионалец, сите ние кои го познававме изгубивме вистински пријател, а неговото семејство го изгуби столбот, тој беше сопруг и татко на две деца.

Чулев објави жална вест: Почина Игор Ангеловски-Гиле, МВР изгуби голем професионалец

Починатиот Игор беше вработен во Министерството за внатрешни работи и за време на...

Поранешниот пратеник пред неколку дена правеше свадба за својата внука во Турција, поради забраната да се прават свадби и други семејни веселби во нашата земја.

Амди Бајрам ќе биде погребан утре во Бутел: Простувањето е вечерва во неговиот дом

Амди Бајрам почина денеска од срцеви проблеми на 64-годишна возраст. Во последните месеци...

Искрено и неуморно се бореше за Ромите. Јас сум сведок за тоа. Многу средби, часови и часови за тоа како да им се помогне на Ромите во Македонија.

Груевски се прости од Амди Бајрам: Тој беше добар човек, снаодлив и многу емотивен

Екс лидерот на Вмро-Дпмне, Никола Груевски на социјалните мрежи се прости од Амди Бајрам...