Имено, папараците ја сликаа Гага на терасата на хотел каде престојуваше на Флорида, облечена со танга!

Објавил: Рејхан Бајрами | 4 февруари, 2020 15:32

Лејди Гага облечена во танга се шета на тераса: Испливаа фотографии со непознат маж(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачката Лејди Гага во моментов престојува во Мајами, каде што настапи во Супербоил во саботата навечер, една од најважните настани во Америка.

Имено, папараците ја сликаа Гага на терасата на хотел каде престојуваше на Флорида, облечена со танга!

Пејачката е во врска со момчето повеќе од еден месец, а тие започнаа да се дружат пред Божиќните празници, и, наводно, ја прославила новогодишната ноќ со него.

Странските медиуми пренесуваат дека се работи за Мајкл Полански, поранешен инвеститор, кој работи како извршен директор на претпријатието „Паркер груп“, кое е во сопственост на еден од основачите на „Фејсбук“, Шон Паркер.

Имено, папараците ја сликаа Гага на терасата на хотел каде престојуваше на Флорида, облечена со танга!

Стефани Џоан Анџелина Германота позната по нејзиното сценско име Лејди Гага (анг. Lady Gaga) е американски поп пејач-текстописец. Започнала да изведува на музичката рок сцена во Њујорк во Lower East Side. Набрзо потоа потпишува договор со Streamline Records, огранок на Interscope Records, веднаш по нивното формирање во 2007. За време на нејзиниот престој во Interscope, работела како текстописец за неколку познати изведувачи и го привлекла вниманието на Акон, кој ги препознал нејзините гласовни способности и ѝ помогнал да се пријави за неговата издавачка куќа, Kon Live Distribution.
Нејзиниот деби албум, „The Fame“ (Славата), беше издаден на 19 август, 2008 година.

Освен тоа што доби прекумерно добри критики, албумот се најде и на првото место на топ листите во Канада, Австралија, Германија и Ирска, а исто така го освои и првото место на Billboard за најдобар електронски албум.

Првите два сингла од албумот, „Just Dance“ (Само танцувај) и „Poker Face“ (Покерско лице), напишани и продуцирани од страна на Лејди Гага заедно со RedOne, станаа меѓународни топ хитови, стигнувајќи на првото место на Hot 100 во Соединетите Американски Држави, но исто така и во други земји. Албумот подоцна ги освои сите можни шест Греми Награди, и доби награда за Најдобар Електорнски/Денс Албум и Најдобар Денс Албум.

Пејачката е во врска со момчето повеќе од еден месец, а тие започнаа да се дружат пред Божиќните празници, и, наводно, ја прославила новогодишната ноќ со него.

Во почетокот на 2009 година, откако настапи на турнеите на New Kids On The Block и Pussycat Dolls, Лејди Гага започна сопствена турнеја насловена како The Fame Ball Tour (Турнеја Бал на Славата). До четвртата четрвртина од 2009, таа го објави и својот втор студио албум насловен како The Fame Monster (Славата чудовиште), со број еден водечкиот хит во светот „Bad Romance“ (Лоша романса), и со исто така започнување на втората турнеја, The Monster Ball Tour (Турнеја Бал на Чудовишта).

Лејди Гага е инспирирана од глам-рок музичарите какви што се David Bowie и Freddie Mercury, но исто така и од поп музичарите какви што се Madonna и Michael Jackson. Таа исто така изјави дека модата е извор на инспирација за нејзиното пишување на песни и нејзините изведби. До денеска, таа има продадено над осум милиони албуми и над триесет и пет милиони синглови ширум светот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.