За неа тоа беше како што рече најубавиот подарок од еден натпреварувач во квизот.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 декември, 2019 10:57

Лила во шок – Не можеше да поверува каков подарок доби од натпреварувач во квизот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата македонска водителка Лила Филиповска, која го води квизот  “Се или нешто”, веќе е навикната да добива скапи и уникатни подароци од натпреварувачите но пред извесно време таа доби неверојатен подарок од кој буквално се воодушеви.

Убавата водителка на “Се или нешто”, Лила Филиповска, го доби најубавиот подарок од натпреварувач во квизот.

За неа тоа беше како што рече најубавиот подарок од еден натпреварувач во квизот.

До сега добивала разни рачни изработки, чаши, песни, но овој подарок и остана во срце. Кандидатката Соња која е вработена како шефица во македонската фабрика од брендот Томи Хилфигер и подари капут.

Македонската водителка задоволна од подарокот веднаш го облече и прошета по скопските улици. Таа објави и фотографија и мора да пизнаеме дека одлично и стои.

Инаку водителката Лила Филиповска, пред извесен период беше во фокусот на јавноста откако се дозна дека таа му правела друштво на нејзиниот долгогодишен пријател Бојан Јовановски – Боки 13, кога на 15 јули сакаше да ја напушти државата со полна торба пари.

Бојан Јовановски беше уапсен на 15 јули на граничниот премин Богородица при обид да ја напушти државата, со торба евра. Со него биле Филиповска и вработена во телевизијата на Јовановски 1ТВ.

Како што објавија медиумите на 2 ри сепрември водителката Лила Филиповска беше повикана на распит кај Вилма Русковска за случајот Рекет.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.