Групи американски бели расисти планираат да го користат коронавирусот како биолошко оружје.

Објавил: Мартин Попоски | 23 март, 2020 8:22

ЛУДАЦИ: Американски расисти смислија СТРАШЕН ПЛАН: На овие места вака морате да го ширите ВИРУСОТ!

Фото/Текст извор: ©Foto: Profimedia магазин.мк

Насилните десничари сметаат дека биотероризмот е начин на борба, сакаат да шират зараза во сојузните институции и населби во кои живеат црнци, покажа групното следење на Телеграм.

Групи американски бели расисти планираат да го користат коронавирусот како биолошко оружје, откриле федералните агенти.

Групи американски бели расисти планираат да го користат коронавирусот како биолошко оружје, откриле федералните агенти.

Тие го откриле ова додека ја следеле комуникацијата на одредени неонацистички групи преку апликацијата Телеграма.
Болна обврска

– Насилните екстремисти продолжуваат да го сметаат биотероризмот како начин на борба. Белите расисти неодамна го коментираа коронавирусот и потоа изјавија дека секое заразено лице има обврска да го шири вирусот. Тие изјавуваат дека ќе го шират коронавирусот колку што е можно повеќе време во јавноста со своите непријатели, во посета на канцелариите на ФБИ и оставање плунка на рачки, прскање плунка на полицајците, пукање и грабежи продавници, напиша Федералната служба за безбедност, дел од Одделот за внатрешна безбедност, во пошта Хафингтон.

Агентите велат дека ова е сериозна закана затоа што тие се расисти во Америка и ги презедоа методите за ширење страв од странски терористички организации.

– Постојат многу неонацистички групи кои ги следат учењата на Мејсон и ги држат неговите книги како списание. Тоа се млади луѓе кои сега имаат можност да нападнат. Ова е голема закана “, рече Ник Мартин, уредник на весникот„ Информатор “, посветен на екстремната десница.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Иницијатор за поднесување на барањето е д-р Алемпијевиќ, професор по судска медицина на Медицинскиот факултет во Белград, а него го поддржаа уште шест колеги и еден лекар во пензија.

НЕСТОРОВИЌ ОСТАНУВА БЕЗ ДОКТОРСКА ЛИЦЕНЦА: Ќе поднесам тужба!

Против проф. Д-р Бранимир Несторовиќ, член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот,...

Според АП, тој оценил дека „во американската историја е без преседан толку мал број на корпорации кои контролираат толку голема сфера на човековите интеракции“.

ТРАМП ПОТПИША УРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Имаа неконтролирана моќ да цензурираат, ограничуваат, креираат и кријат!

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ со кој се ограничува заштитата...