Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”.

Објавил: Рејхан Бајрами | 15 август, 2019 3:33

ЛУМПУЈЕМО СВЕ ДО ЗОРЕ: Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат во кафеана со пури и алкохол(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©лидер.мк

Необично видео се појави на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива едно друштво поврзано со владејачката елита.

Додека македонската јавност е згрозена од мега аферата „Рекет”, заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски ужива во друштво на млади дами заедно со претседателот на кошаркарската федерација на Македонија, Пери Антиќ.

Забележливо е дека присутните во ресторанот се расположени со алкохол, а се конзумираат и пури.

Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”

ВИДЕОТО ПРОСЛЕДЕТЕ ГО НА ОВОЈ ЛИНК: https://lider.com.mk/magazin/video-dodeka-puka-reket-zernovski-i-pero-antikj-lumpuvaat-po-kafeani/?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ресторан

Присутни го доставија до редакцијата на „Економски Лидер“, прикажува каква забава организирал Вице Заев за изборната победа.

Жени чочек му играат на ВИЦЕ ЗАЕВ – Лумперај до зори во кафеана во Струмица!

Како што пишува лидер луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица,...

Да не се збуниме уште на почетокот не се работи за Американскиот претседател Доналд Трамп, туку за неговата најмлада ќерка Тифани Трамп.

(видео) Трамп ја посети Србија, уживаше на Скадарлија

После посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Белград, еден член на семејството...

Гостилница во Охрид: Не разведувајте се од вашата жена само затоа што не знае да готви! Хранете се кај нас, а жената задржете ја како хоби!

Шовинистичка порака на мени во позната гостилница во Охрид

Познатата гостилница Неим, која се наоѓа на самиот почеток на старата чаршија во Охрид,...