Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Објавил: Стојче Бушин | 19 октомври, 2020 9:45

Луна Џогани е БРЕМЕНА: Еве како реагираше Марко кога дозна дека ќе стане татко (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Познатиот српски пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето прво дете.

Луна објави видео на кое се гледа како таа му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа честитки и објави на Инстаграм.

Мајка на Луна е Анабела Атијас или попозната само како Анабела која е популарна српска пејачка.

Таа ја започна нејзината кариера во 1993 година, како дел од дуо групата Funky G, заедно со нејзиниот сопруг Гаги. На 29 април 2009, тие се разведоа со што Анабела ја напушти групата и започна соло кариера.

Ќерката на пејачката Анабела Атијас, Луна стана позната во јавноста по секс скандалите во реалното шоу Задруга.

Пејачката неодамна проговори за психичката состојба на нејзината ќерка Луна. По емотивната врска со Слободан Раданович, младата блогерка ја изгубила психичката рамнотежа, а за тоа со кои стравови се соочила, пејачката детално објаснува.

Не постои ниту еден лек, ниту едно апче, кое може да ја прекине емоцијата наречена љубов, или болката по невозвратената љубов. Во заблуда се сите кои мислам дека ќе се напијат апче, и повеќе нема да го сакаат тој во кого се заљубиле“, рекла Анабела.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Во хотелите најбарани се тридневните празнични аранжамни, а она за што најмногу се интересирале гостите пред да резервираат е времетраењето на полицискиот час и безбедносните протоколи.

Туристите го наполнија Охрид

Велигденските и првомајските празници го раздвижија Охрид. Домашните туристи, но и...

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...