,,Мислам дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 16:16

ЛУПЕВСКА: “Ако не излезеше написот на Геровски, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Лупевска призна дека добила покана Бојан Јовановски, таа и нејзината екипа од емисијата ,,КОД“ комплетно да преминат во 1ТВ , што таа ја одбила, изјави во телефонското гостување во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77, уредничката во Телма и емисијата ,,Код“, Снежана Лупевска.

Во телефонското гостување во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77, уредничката во Телма и емисијата ,,Код“, Снежана Лупевска, изјави дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки 13 и никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“.

Според Лупевска некој сакал тоа фино да го заташка.

,,Зошто ако се следи каде се одлеале парите, еден милион евра од Орце Камчев и каде се одлеале и другите пари кои што уплаќале во невладината ,,Меѓународен Сојуз“-дали во чантите на Боки или скапата облека ,или некој друг е крајниот консумент на тие пари односно се испорачани на друго место, за што постојат разни шпекулации, тогаш навистина ќе се знае поголемата слика за случајот ,, Рекет“.

Според Лупевска, целата истрага земајќи ги во превид тајминзите на направените снимки, кога тие се пратени во ЈО и кога Бојан Јовановски е уапсен ,се одбива многу бавно.

,,Мислам дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“ и мислам дека некој сакал тоа фино да го заташка. Поради тоа што почна да се зборува во јавноста, заради тоа почна и да се прави истрага и да се апси Бојан Јовановски. Имам впечаток дека некој навистина сакал тоа да го сокрие “ вели Лупевска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...