Коализијата на два кабриолети од марките БМВ и Мерцедес заврши неславно со една жртва на лице место.

Објавил: Македонка Димкин | 28 мај, 2018 12:59

Маж (54) загина на лице место крај Аеродромот во Цирих

Фото/Текст извор: ©Kantonspolizei Zuerich

Во висина на паркингот за посетители во близина на Аеродормт во Цирих во Oberglatt Ж.Х., во неделата вечерта дојде до неколку престижни маневри меѓу два кабриолети. Ова е пријавено од страна на очевидци на полицијата. Еден сив БМВ и бел Мерцедес би поминале неколку пати ризично.

Од досега непознати причини, возачот на сивото БМВ ја изгубил контролата врз неговото возило, и се удрил во една дрвена ограда што е наменета за посетителите тс. гледачите кои уживаат во полетувањето и спуштањето на Авионите во Цирих. Пото преминал на другата страна од патот и на крај се удрил во оградата од патот. 54 годишниот маж притоа се повредил толку многу и притоа секоја помош од итната медицинска помош која беше многу брзо на место за него беше прекасно. Тој починал на лице место.

Поради несреќата, Bülachstrasse и околината мораа да бидат затворени за пешаците и сообраќајот околу пет часа. Причината за несреќата сè уште е во голема мера нејасна. Затоа полицијата бара сведоци кои можат да обезбедат информации за ракување со двата управувачи (044 863 41 00). (Tam)

Засега немаме информации дека се тоа државјани на Македонија

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Дијаспора

Верувам дека гледате и следите како набрзина се брише, се ништи, се што е македонско. Исчезнува придавката македонски пред институциите, ги менуваат топонимите, од соседите слушаме дека дека македонскиот јазик бил дијалект на бугарскиот

Игор Дурловски: Вечерва сум илјадници километри далеку од дома, но без чувство дека сум во туѓина!

Веќе неколку години, светот го запознава басот Игор Дурловски како интерпретатор на...

По вчерашната "средба" на т.н. македонска дијаспора со премиерот Заев не стивнуваат реакциите на организациите на дијаспората од САД и Европа

ОМД: “Ние се знаеме во САД и ниту една организација не пратила претставник кај Заев и Адеми”

На средбата која ја организираше министерот без ресот задолжен за односи со дијаспората...