Поддршка од 4. 000 фанови

Објавил: Калина Мартинска | 26 април, 2024 23:42

Македонецот Бобан Илиоски е светски првак во кикбокс во ВАКО Про

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Публиката виде тежок дуел, но Бобан ја имаше и поддршката од опколу 4.000 фанови на кикбоксот.

Вечерва во спектакуларна атмосфера во салата “Јане Сандански“ во Скопје, нашиот спортски херој Бобан Илиоски успеа со 2:1 да го победи Берк Дузенли и со тоа да ја освои титулата во кикс бокс во ВАКО Про. Фантастичен успех за Македонецот, откако во минатото беше аматерски светски првак, од вечерва стана и професионален светски првак во дисциолината К1.

Илиоски титулата ја прослави со комитска песна – салата еруптираше!

Илиоски имаше голема поддршка за време на борбата од навивачката група „Комити“, која го охрабруваше во сите пет рунди против Дузенли.

„Нека знаат, добро сите, најјаки се Комитите“, запеа Илиоски по историскиот успех.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.