Слушам овие ФБ борциве чкрапаат ли чкрапаат натреварувајќи се кој повеќе да го оцрни Сафет Бишевац кој се најде на листата од ВМРО-ДПМНЕ.

Објавил: Едмонд Бекири | 11 март, 2020 13:28

Македонецот не е само Православен, тој е и Католик, Влав, Муслиман, тој е и Бошњак. МАКЕДОНИЈА е мајка за сите

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Откако вчера доцна навечер и опозиционата партија ВМРО-ДПМНЕ ги обелодени нивните листи за пратеници, јавноста односно фејсбукачите не престанаа со критики кон одлуката на опозицијата да го стави на листата за пратеници Сафет Бишевац кој се сметаше за контраверзен и подржувач на шарената револуција.

Васко Белески на својот фејсбук се осврна исто на оваа тематика и неговиот статус ви го пренесуваме во целост:

Слушам овие ФБ борциве чкрапаат ли чкрапаат натреварувајќи се кој повеќе да го оцрни Сафет Бишевац кој се најде на листата од ВМРО-ДПМНЕ.

Прво и јас знам луѓе кои се сликаа зо Заев, со Димитров, одеа по тн. шарени револуции, но сум седнал со нив пак и сум нашол заеднички јазик. Нема да навлегувам во тоа зошто тие се сликале со Заев иако во тоа време бомбата за Заев „едно евро за цркавата едно за вицето„ ја имаше слушнато секој Македонец. Нема да навлегувам и во тоа како можеш да се сликаш со криминиалец каков што е Заев и како тоа не си ги препознал манипулациите на Заев?
Сега тоа не е ни важно,најважно е сега , денес во моментов дали си се освестил, и знаеш што правиш, бидејќи нам Македонците ни е дојден ножот под грло, немаме опција на разнебитување туку само на сплотување. А таа во моментов се вика ВМРО-ДПМНЕ

И јас лично не се согласувам со многу политики на ВМРО -ДПМНЕ , но сепак таа политика е најблиска на моето очекување а тоа е ПРАВДА ЗА СИТЕ пред се. Значи мора да се донесе правда бидејки само тоа ке ни донесе и траен мир и инвестиции од надвор. Не сум поборник на НАТО , но свесен сум дека ние како мала држава го одбравме помолото зло. И Христијан Мицкоски не е перфектен и сигурно има уште многу да учи, но човекот не е Никола Груевски кој бегаше од дуели, и беше недостапен за обичниот човек.До Христијан Мицкоски може да дојде секој чесен Македонец, и да разговара како со другар. И да она што не го знаете токму Христијан Мицкоски ќе го покрене прашањето за Македонците од соседството, ајде да му дадеме шанса.
Прво и основно е дека СДСм мора да ја симнеме, М О Р А, тоа е првциот приоритет а потоа верувајте ќе се променат и многу други работи.

Свесен сум дека сега ќе наидам и на такви кои ќе крикикуваат со погрдни зборови но едно ке ви кажам, Македонија има многу горди синови кои неможеле или не им било дадено шанса да дојдат до израз. Сега тоа ќе се промени, и да токму и овие соццијални мрежи ќе бидат искористени за тоа.
Секој кој што сака да му дадам упте повеќе аргументи слободно може да ми се јави во инбокс, ке му одгворам.

ПРИОРИТЕТ Е ДА СЕ СИМНЕ ЗАЕВ И СДС од ВЛАСТ. МАКЕДОНИЈА МОРА ДА СЕ ВРАТИ НА МАКЕДОНЦИТЕ, сите малцинства се добредојдени и со тек на време и тие се Македонци, бидејки Македонецот не е само Православен, тој е и Католик, тоје и Влав, тој е Муслиман, тој е Бошњак. МАКЕДОНИЈА е мајка за сите, заврши со неговито пост Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Рубин е вработен во Судот и реши јавно преку социјалната мрежа Фејсбук да објави дека е заразен од корона а воедно информираше дека моментално е хоспитализиран во прилепската болница.

Прилепчанецот Рубин вработен во суд се заразил од коронавирус додека бил на работа!

Рубин Лефтер од Прилеп е еден од совесните граѓани кои реши да сподели со своите најблиски,...

Докторот аперилаше до Министерството за здравство и министерот Венко Филипче, да не се слушаат препораките на СЗО, туку да се започне со масовно тестирање на народот за Коронавирус бидејќи како што вели со сигурност има повеќе заразени од овој вирус а не само оние за кои веќе сме информирани.

Тројца од персоналот на болницата „Плодност“ позитивни на корона вирус !

Доктор Тасе, од болницата Плодност во Битола се огласи преку официјалниот Фејсбук...

Откако Михаела се огласи на својот Фејсбук и министерот за здравство се заблагодари јавно што таа била совесна и за време на целото патување носела маска и ракавици, а и веднаш самоиницијатвно се пријавила на клиниката за инфективни болести.

Се чувствувам како најсреќниот човек на светот- младата Михаела од Скопје го победи Коронавирусот!

Младата Михаела Јаневска од Скопје е една од првите пациентки кои беа заболени од коронавирус...

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола,...