Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките ќе ги поминат во Букурешт каде што ќе ги одиграат и првите два натпревари од континенталниот шампионат.

Објавил: Перо Милчин | 8 јуни, 2021 12:21

Македонија на Еуро 2020: Фудбалерите од денеска во Букурешт

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките ќе ги поминат во Букурешт каде што ќе ги одиграат и првите два натпревари од континенталниот шампионат.

Заев денеска се појави на скопскиот аеродром и со срдечни прегратки ги испрати нашите фудбалери на ова големо натпреварување. Пред да се качат во авионот, тие направија групна фотографија и полетаа кон романската престолнина!

Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатија искрена благодарност до Владата и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Романија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во одбраната се Висар Муслиу, Дарко Велковски, Стефан Ристовски и Езѓан Алиоски. Средниот ред ќе го сочинуваат Аријан Адеми, Бобан Николов, Енис Барди и Елиф Елмас. „Најистурени“ ќе бидат Горан Пандев и Александар Трајковски.

АНГЕЛОВСКИ ГО ОДРЕДИ ПОЧЕТНИОТ СОСТАВ ЗА ДУЕЛОТ СО АВСТРИЈА

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски одлучи со кои...