Жена од село Липково на најлош можен начин дозна дека нејзинот партнер е погрешниот човек кој можела да го одбере. Партнерот кој живеела со неа и нејзината малолетна ќерка извршил обљуба врз нејзиното девојче.

Објавил: Валерија Петрова | 27 септември, 2019 16:19

Македонка прибрала МОНСТРУМ во нејзиниот дом: Силувана нејзината малолетна ќерка

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Понекогаш изборот на партнерот може да биде погрешен за една жена или еден маж. Кога ќе се случи нешто страшно тогаш се сите се свесни дека тој избор е многу погрешен.

Жена од село Липково на најлош можен начин дозна дека нејзинот партнер е погрешниот човек кој можела да го одбере. Партнерот кој живеела со неа и нејзината малолетна ќерка извршил обљуба врз нејзиното девојче.

Овој случај веднаш бил пријавен во полициската станца.

Оттаму го потврдуваат случајот и информираат дека:

Министерството за внатрешни работи информира дека се расчистува овој случај

„На 26.09.2019 во 15.00 часот, 46 – годишна жена од село од општина Липково, пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината 14 – годишна ќерка. По преземени мерки утврдено е дека обљубата ја извршил Т.Ф, вонбрачен сопруг на мајката“ велат од Министерството за внатрешни работи.

Полицијата ги превзема сите мерки за расветлување на случајот и поднесување на соодветна пријава на осомничениот.

Во Македонија за жал речиси секој месец има пријави за силување врз малолетни деца.

Ѓраѓаните вознемирени и шокирани од ваквите луѓе па често знаат да искоентираат дека овие насилници треба да добијат многу поголеми казни од оние 5 години, дури некои и велат дека овие злосторници заслужуваат да бидат и кастрирани.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

– Детето има сериозни оштетувања на мозокот, се бориме да преживее, велат од КАРИЛ за Слободен печат.

Лекарите се борат за тригодишното дете кое настрада при рушење на балкон – голема несреќа во Скопје

Тригодишно дете е во критична состојба откако се сруши балкон вчера во скопската населба...

Повредениот во престрелката е 27 годишно момче кое попладнево околу 15 и 30 часот е примено во Клиника за хирушки болести „ Св. Наум Охридски“.

Повредено 27-годишно момче во престрелка во Гази Баба

Вооружена престрелка во Скопје, едно лице повредено.Вооружена престрелка се случи...

Маж во безсознание лежел покрај автопатот Скопје- Куманово, па откако го забележале лицето било пренесено на Клиника каде е утврден неговиот идентитет.

Избодено дете во ЈСП – лекарите се борат за неговиот живот, и маж во бесознание итно пренесен во болница

Крвав инцидент во градскиот превоз во Скопје. Според информаците на МВР, три лица се...

Превземени се мерки и активности при што е констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

И покрај контролите на МВР – скопските улици се уште се како фронт во кој страдаат возачите

Македонската полиција со полни раце работа, секој ден билтенот на МВР е полн со инциденти...