На Фејсбук страната на населба Драчево беше објавено дека детето е пронајдено.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 септември, 2019 11:48

Малиот Михаил е добар – пронајден е на автобуска станица

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Малото детенце Михаил кое утринава беше исчезнато во скопската населба Драчево пронајдено е живо и здраво.

Малиот Михаил е пронајден

 

На Фејсбук страната на населба Драчево беше објавено дека детето е пронајдено.

Детето се качило во автобус број 41 и се симнало на железничката станица.

Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа насока. 

Од МВР за Фактор го потврдија случајот кој како молња утрово ги обиколи социјалните мрежи ширум државата.

Од МВР образложија дека детето по име Михаил е најдено веднаш по пријавата и е добро.

Претходно мајката апелираше на ФБ за помош при пронаоѓање на нејзиниот син кој е трето оделение и не пристигнал на училиште утрово, но за среќа на крајот се заврши добро.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во 16 – те аудио записи кои се појавија на „Ју Тјуб“ се слуша глас кој наликува на сведокот во „Рекет“, Камчев, а се споменува името и на Мијалков, кој му е долгогодишен бизнис-ортак. Лани, Камчев од Шутка излезе на 27 декември, а преку „Рекет“ се откри дека за тоа платил 1,5 милиони евра кај Боки 13, Зоран Кичеец и Катица Јанева. Мијалков излезе од притвор два дена подоцна. Денеска Алсат го праша:

И Мијалков се огласи по БОМБИТЕ: Не му дадов пари на Боки 13 за да излезе од Шутка!

Откако во јавноста осамнаа таканаречените бомби за случајот Рекет се огласи и поранешниот...

Заев потенцира дека препораките на Венециојанската комисија во однос на судските постапки може да се имплементираат преку измени на Законот за кривична постапка и Законот за судови, кои се носат со дво-третинско мнозинсвто. Какви измени ќе претрпат овие законски решение ќе утврдува посеба комисија до крајот на недекава.

Законот за јазиците нема да се менува, „Венецијанска“ ќе се спроведе преку измени во други закони

Препораките на Венецијанската комисија ќе се имплементираат без да се менува Законот...

Охриѓанката Јана не издржа да се соберат потребните средства за лекување  во Барселона кои се собираа повеќе од два месеци.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Јана Арсовска- не издржа да се соберат парите за лекување

По четири години битка со  ракот храброто срце на Јана Арсовска денеска престана...