Белгиската уметничка предизвикала бес во Израел откако позирала гола покрај Ѕидот на плачот. Мариса Папен ги објавила фотографиите на социјалните мрежи и се најде на удар на јавноста, а особено ја навредила еврејската заедница која овој инцидент го нарече “сериозен и тажен”, пренесува BBC.

Објавил: Македонка Димкин | 1 јули, 2018 18:26

Мариса Пален, е манекенката која ги запали социјалните мрежи!

Фото/Текст извор: ©BBC

Мариса Пален е позната по своите контраверзни фотографии, а која таа свесно ги прави за да биде уште попопуларна. На нејзиниот профил ан Инстаграм ги забележавме и фотографиите каде што таа се слика гола во Египет на сред пустина.

Минатата година 26 годишната уметничка беше во затвор во Египет откако позирала гола пред Луксоар. Младата манекенка на својот профил го опишува својот животен стил како “гола слобода каде маските паѓаат и се фрлаат во вода”. Многу од нејзините објави се голи фотографии каде позира ширум светот.

Во објавата на својот блог под наслов “Ѕид на срамот”, каде можете да погледнете и нецензурирани фотографии, манекенката напишала како искуството од Египет “ја присили на поместување на границите во религијата и политиката и уште понатаму…каде ја покажуваат својата лична религија во светот во кој слободата е многу луксузна работа”.

Од еврејската верска заедница многу брзо ги осудија фотографиите.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Прикажи како slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Еротика

Почна да ме соблекува. Го зеде сунѓерот што стоеше во тоалетот, му стави многу течен сапун со опоен мирис. Ми го масираше вратот, зад ушите, па почна надолу да оди накај моите бутови.

СЕКС ЕРОТСКА ПРИКАЗНА: И да сакав не можев да прекинам, ме занесе страста

На Марина (34) од Германија и требаше повеќе од една година додека конечно се одучи да...