Маричиќ конечно му се спротивстави на Османи

Не стивнуваат реакциите по скандалозното однесување на министерот за надворешни работи на ДУИ Бујар Османи кој работи спротивно на македонските интереси. Османи вчера ја презеде улогата на претседател на државата па самиот носи одлуки дали Македонија ќе излезе од регионални иницијативи како „Отворен Балкан“, дали имало геноцид во Сребреница. „Европски“ што би рекол Бујар во … Продолжи со читање Маричиќ конечно му се спротивстави на Османи