Според неофицијални извори таа го посетила студиото за снимање на песните, бидејќи во подготовка е нејзиниот албум.

Објавил: Сара Фемина | 22 март, 2019 16:54

Марија Шерифовиќ откри кога Карлеуша се враќа на сцената !

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Поп пејачката Марија Шерифовиќ меѓу првите и подаде рака за утеха на својата колешка Јелена Карлеуша, после смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша.

Неофицијално се дознава дека Јелена ќе се појави на сцената побрзо отколку што се мислеше.

Според неофицијални извори таа го посетила студиото за снимање на песните, бидејќи во подготовка е нејзиниот албум.

Нејзината колешка и пријател Марија Шерифовиќ во интервју за Тв Хепи, рече дека Јелена е лавица и за брзо време ќе застане на нозе.

Јас не се изјаснував јавно кога се случија тие две трагедии, за смртта од Дивна Карлеуша и Шабан Шаулиќ. Мислам дека за секој жив човек тоа се психолошки душевни удари, но Јелена е лавица. Треба малку време и душата да се излечи иако раните нема никогаш да зараснат, но да се залепат барем со фластер, затоа што Јелена има и две деца. Таа наскоро ќе застане на нозе, рече Марија Шерифовиќ на ТВ Хепи.

После смртта од нејзината мајка, Јелена Карлеуша е во тешка психичка ситуација.
Нејзините пријатели не се разделуваат од неа и на сите можни начини се обидуваат да и помогнат, но таа одбива секаква врста на помош.

Шерифовиќ се надоврза и за смртта од Шабан и рече дека се што успеала да научи за музиката, тој тоа го препознавал. Го сакал начинот на кои таа пее, а сакал и понекогаш да соработуваат, но никогаш немала чест да му биде гостин на концерт и тоа и било многу криво, изјави Марија за покојниот пејач Шабан Шаулиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Гавриќ се наоѓа зад решетки од декември 2011 година, после убиството на нарко шефот Сирила Бека, каде беше откриено дека бил негов телохранител.

УБИЕЦОТ НА АРКАН УЖИВА ВО ЗАТВОРСКИТЕ ЌЕЛИИ: Користи бар, библиотека, фитнес и се релаксира на медитеранска клима!

Добросав Гавриќ, кој во Србија е првостепено осуден на 35 години затворска казна поради...

Веста ја објави амбасадорот на делегацијата на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, додавајќи дека пописот е обврска на Албанија за прближување кон ЕУ.

ЕУ ќе и даде на Албанија 14,5 милони евра за пописот во 2020 година!

Европската унија ќе и додели на Албанија 14,5 милиони евра за спроведување на пописот...

Инцидентот се случил на летот од Атланта до Форт Лодердејл и речиси на пола пат, кога авионот бил на висина од 11.800 метри се спуштил до 3.038 метри.

(ВИДЕО)Паника и хаос на небото: Патнички авион “пропаднал“ 9.000 метри за седум минути!

Патниците не летот на „Делта еирлајнс“доживеале вистински шок и страв затоа што авионот...

Во текот на долгогодишното истражување, Олер собирал материјали кои се поврзани со нацизмот и употребата на наркотици во еден исклучително “прописен“ и “чист“ државен систем.

РАЗОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВЕНА НАЦИСТИЧКА НАРКО ТАЈНА – еве што правела Хитлеровата армија

Војниците на германскиот Рајх користел дрога во голема количина, а таа тема до пред...