Ако со сигурност не се знае, постои можност причина за трагедијата да била густата магла.

Објавил: Весна Петровска | 27 јануари, 2020 16:10

МАЈА ЖИВЕЕ 20 КМ ОД МЕСТОТОТ НА КОЕ ЗАГИНА КОБИ: Маглата може да се „сече“ со нож – не можам да верувам дека ПОЛЕТАЛ на вакво време!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Маја Виличиќ од Сплит со децении работи и живее во Америка, токму на 20 километри од местото каде вчера трагично го загуби животот Коби Брајант, легендата на кошарката и спортот, заедно со 13-годишната ќерка и уште неколку лица.

Ако со сигурност не се знае, постои можност причина за трагедијата да била густата магла.

– Никој во Калифорнија не може да верува дека Коби влегол во хеликоптерот и се одлучил да лета на маглата. Толку е густа со денови, буквално може да се сече со нож. Редовно доцнат летови, се претпоставува дека затоа удриле во брдо, вели Маја, пренесува Слободна Далмација.

Вели дека живее на 20 километри од местото на несреќата и дека додека зборува за натсанот сеуште има густа магла.

– Живеам некои 20 километри од местото на несреќата или некои 20 минути возење со автомобил. Еве баш сега додерка зборуваме (некој час ипол од несреќата) ја токму сега шетам и насекаде околку мене е магла. Од густата магла не се гледа котлината, рекла Маја.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ременски вели дека со Бојан Јовановски, таа се запознала сосема случајно во периодот кога тој сакал да и се заблагодари поради спасот на неговата мајка која работи во Труд и социјална политика.

Ременски: Боки го запознав случајно, ми се заблагодаруваше бидејќи ја “спасив” неговата мајка

Фросина Ременски, поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, која ја...

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата во Охрид и Македонија.

Почина легендата на адвокатурата во Охрид и Македонија Томислав Кичеец

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата...