Пилотката е Венди Рексон, а на позицијата копилотка е нејзината ќерка Кели Рексон.

Објавил: admin@magazin | 24 март, 2019 15:18

Мајка и ќерка пилоти станаа инспирација за женскиот пол во светот

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Д-р Џон Р. Ватрет летал на релација од Лос Анџелес до Атланта. Во текот на летот дознал една многу интересна информација, дека пилотите кој го возеле авионот биле жени.

Д-р Џон Р. Ватрет изјави дека ова не е само единствената важна работа која му била интересна и забавна, туку дека станувало збор за мајка и ќерка.

Пилотката е Венди Рексон, а на позицијата копилотка е нејзината ќерка Кели Рексон.

На социјалните мрежи тој објавил фотографија од пилотите мајка и ќерка и напишал:

„Само што летав со екипаж мајка и ќерка, на Делта од ЛА до Атланта. Неверојатно!“, напишал Џон над фотографијата.

Д-р Џон Р. Ватрет летал од Лос Анџелес до Атланта кога дознал една многу интересна информација, дека пилотите на авионот биле жени.

Џон Р. Батрет е канцеларот на Кампусот на воздухопловниот универзитет Ембри Ридл, никако не можел да остане рамнодушен и решил да ги запознае двете прекрасни жени, кои се пилотки за авио-компанијата Делта.

Батрет влегол во авио кабината на пилотите ги фотографирал мајката и ќерката, а потоа истата слика ја објавил на Твитер, по што таа веднаш станала најпопуларна фотографија на сите социјални мрежи.

Покасно се открило и дека втората ќерка на Венди исто така е пилотка, како и сопругот на Венди и таткото на двете прекрасни девојки.

Луѓето се воодушевени од ова семејство и многу од нив посакале да ги запознаат и да им ги раскажат нивните пилотски искуства како мајка и ќерка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.