Српските медиуми пишуваат дела жената била мајка на две деца, а нејзиниот сопруг ја однел во болницата во Ваљево по обилното крварење.

Објавил: Весна Петровска | 8 мај, 2019 16:28

Мајка монструм: Со голи раце си го убила новороденчето – соседите во шок

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Мајка монструм од Србија си го убила своето новороденче, Балканот во шок поради немилосрдноста на оваа жена.

29-Јелена В. од Ваљњво, Србија е осомничена дека со голи раце го убила нејзиното штотуку родено бебе. Србинката вчера со обилно крварење била примена во болница, по што лекарите брзо констатирале дека штотуку се породила.
Докторите веднаш повикале полиција, мајката прво не откривала каде се наоѓа новороденчето, па по укажаната лекарска помош на жената и бил одреден 48 часовен притво поради кривично дело убиство на дете при раѓање.

Српските медиуми пишуваат дела жената била мајка на две деца, а нејзиниот сопруг ја однел во болницата во Ваљево по обилното крварење.

Телото на нејзиното бебе било пронајдено во полскиот тоалет во семејниот двор.

Во полскиот тоалет прво била најдена постелнина и траги од обилно крварење. Потоа е пронајдено мртвото бебе замотано во елек, рекол извор за медиумот.

Полицијата се сомнева дека таа со голи раце го задавила штотуку родениот син, го замотала во елек, па го фрлила во тоалетот. Според изворот, не се исклучува можноста дека дошло до насилно пораѓање.

Осомничената прво не сакала да зборува за настанот, а потоа тврдела дека имала спонтан абортус.

Што навистина се случило ќе се дознае по истрагата, но и по сослушувањето на нејзиниот сопруг, додал изворот.

Соседите биле во шок и кажале оти не знаеле дека осомничената била бремена.

Застрашувачки е што ваков случај не е прв во Србија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија


По овие најави веднаш почнаа градоначалници од редовите на Српската напредна партија да поднесуваат оставки. Тоа денес го направи и градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ.

Тој најави дека формално се повлекува од таа функција, но дека посветено и посветено ќе го води Белград до денот на изборите и конечната проверка на довербата на граѓаните, соопшти градската управа.

„Штотуку поднесов формална оставка како градоначалник на град Белград, за да почнам да создавам законски услови за одржување на изборите, кои покрај парламентарните и покраинските избори би се одржале на 17 декември на белградско ниво“, изјави Шапиќ.

Овие најави доаѓаат по трагичните настани на северот на Косово, убиството на еден косовски полицаец и елиминацијата четворица луѓе од бунтовничката српска група. Јосип Јуратовиќ, шеф на комитетот за Западен Балкан на германскиот Бундестаг, во интервју за „Данас“ рече дека „прогласувањето ден на жалост за делата извршени од страна на паравоените структури од страна на Србите во Косово предизвика огромно згрозување не само во регионот, туку и во целиот свет. Дотолку повеќе што српските институции со прогласувањето на загинатите членови на паравоена организација ги поттикнуваат младите да направат сличен чин бидејќи тоа го гледаат како херојство. Овие убиени млади момци не се херои, туку жртви на неуспешните политики изградени врз лажни митови, кои триесет години ја прикажуваат Србија како недоверлив партнер“.

Тој оценува зошто дојде до оружената пресметка во селото Бањска.

„Очигледно е дека кој и да стои зад тој обид за неуспешен бунт на Србите во Косово, дека Вучиќ долгорочно ја создаде климата и беше само прашање кога ќе се случи нешто слично. Концентрацијата на моќ акумулирана од Александар Вучиќ дојде за наплата, бидејќи тој ја изгуби контролата врз целиот режим што самиот го создаде и стана жртва на сопствените амбиции“, вели Јосип Јуратовиќ.

Србија оди на избори на 17 декември

Шефот на комитетот за Западен Балкан на германскиот Бундестаг, Јосип Јуратовиќ, изјави...

Владата на Србија донесе одлука за ребаланс на буџетот за 2023 година. Со ова зголемување ќе се овозможи намалување на буџетскиот дефицит на 2,8 отсто, со цел зголемување на платите, пензиите и животниот стандард на граѓаните, јави дописникот на МИА од Белград.

Растат платите во Србија

Растат платите во Србија. Просечната плата во Србија во декември ќе изнесува 840 евра. Владата...

Администрацијата на манастирот тогаш донела одлука дека милоста веќе нема да се дава бидејќи манастирските резерви завршуваат. Лошата состојба во Русија можеби придонело за тоа, со помалку и помалку придонеси за самиот манастир.

ФОТОГРАФИЈАТА ОД СВЕТА ГОРА КРИЕ МИСТЕРИЈА: Ако ниту една жена не смее да се движи, тогаш која е таа – насликано ЧУДО во руски манастир

Фотографијата била направена на 3 септември 1903 година и била објавена од архивот на...