Корисниците на Интернет се чудат како може една мајка да го направи ова на своите родени деца, што натрагично од се, како што објавија тамошните медиуми што таа не покажала никакво каење 

Објавил: Весна Петровска | 2 септември, 2019 21:39

МАЈКА МОНСТРУМ: Украинка децата ги оставила 11 дена без храна и вода – јаделе тапети и измет, синот умрел од изгладнување

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Светот се згрози откако одекна веста за мајката од Укараина која своите родени деца ги оставила дури 11 дена без храна и вода, за жал синот починал од изгласнување. И сето тоа го направила за да помине време со својот љубовник и нивното дете.

Корисниците на Интернет се чудат како може една мајка да го направи ова на своите родени деца, што натрагично од се, како што објавија тамошните медиуми што таа не покажала никакво каење

23-годишната Владислава Трохимчук од Киев  не покажа каење во текот на судењето, а дури и се смеела кога ја осудија на 8 години затвор, зошто намерно ги изгладнувала децата и поради убиство на синот Даниел.

Нејзината ќерка Ана (3) успеа да преживее така што пиела вода од вазната, но девојчето страдало од хронична неухранетост.

Соба на стравот во која децата умирала од глад

Децата не можеле да ја напуштат својата соба, зошто под вратата се наоѓал пешкир.

Децата така гладувале 11 дена, а за тоа време ги јаделе тапетите, гипсот и сопствениот измет. На ѕидовите се пронајдени траги од заби, а тие очајно се обидувале да го тргнат линолеумот од подот за да ја отворат празнината под вратата.

Децата со запчињата ги стругале ѕидовите и ги јаделе своите фекалии

Поранешната свекрва на Владислава се обидела да влезе во станот но немал клуч, вели нејзиниот поранешен маж Алексај Трохимчук, татко на децата.

Неговата мајка ги пронашла децата 11 дена подоцна. Во полиција рекла дека дошла кај децата да донесе јадење и играчки.

Во фрижидерот имало нешто храна, но децата не можеле да излезат од собата.

„Ана лежеше на креветот и спиеше. Ја разбудив, и дадов сирење и банана, па ја држев во прегратка. Тогаш се личеше како во страшен кошмар. Не разбирам како се случило тоа“, вели таа.

Владислава имала намера да ги изгладне своите деца, па потоа нивните слики да ги објави на социјалните мрежи. Сакала да го лаже народот дека децата имаат тумор опасен по живот, за да собере пари за нивно наводно лекување, изнесено е на судењето.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Организацијата со седиште во Париз предвидува светскиот раст да биде скромни 3% оваа година, пред дополнително да забави на само 2,2% следната година, што претставува околу 2,8 трилиони долари изгубено глобално производство во 2023 година.

ОЕЦД: ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЈА ЗАГРОЗУВА ГЛОБАЛНАТА ЕКОНОМИЈА И ВО 2023 ГОДИНА

Војната на Русија во Украина и долготрајните ефекти од пандемијата Ковид-19 го намалуваат...

Тој посочи дека САД не знаат точно што се подразбира под договорот што Србија го потпиша во Њујорк со таа земја и оти очекуваат во наредниот период да добијат појаснување за потпишаниот документ

САД до Србија: Објаснете што потпишавте со Русија во Њујорк

Американскиот амбасадор Кристофер Хил изјави дека никој во овој момент не смее да...

Ѓукановиќ, зборувајќи на свеченост на подмладокот на ДПС во Плевља, кажа дека таа влада ќе продолжи да ја води Црна Гора по патот на изградба на граѓанска држава, унапредување на меѓунационалните и меѓуверските односи и преку достигнување на европските системи на вредности.

Ѓукановиќ: Време е за нови избори

Претседателот на Црна Гора и лидер на Демократската партија на социјалистите (ДПС)...

Слична е ситуацијата и во Британија, па минатата недела курсот на фунтата потона за повеќе од 3 отсто, на 1,0840 долари, најниско ниво во последните 37 години.

Еврото нагло падна – далеку e под еден долар

НА ГЛОБАЛНИТЕ пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути силно порасна...