Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишен татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Објавил: Сара Фемина | 23 јануари, 2020 11:25

Мајка од пеколот: Ги убила трите деца додека им пеела- синот(3) гледал како му ја убива сестрата и ја молел да престане

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Полицијата вчера ја уапсила Рејчел Анри (22) под сомнение дека ги убила нејзините тројца мали деца, едно по едно во нивниот дом во Феникс, Аризона, а потоа ги наместила телата на креветот за да изгледаат како да спијат.

Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишниот татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Полицијата првично соопшти дека причината за смртта на децата допрва треба да се утврди и дека немало очигледни знаци на траума на нивните тела.

Но, Рејчел подоцна признала во полицијата дека ги задушила своите деца – две девојчиња, 7 месеци и една година и едно 3-годишно момче, почнувајќи од постара ќерка. Таа рече дека им ги ставила рацете над носот и устата, сè додека не престанат да дишат.

Таа рече дека тригодишниот син ја гледал како ја дави својата сестра и викал да престане.
Потоа го задавила и 3-годишниот син на подот во спалната соба додека му пеела песна. Кога таткото и братучедот дознале што се случило, веднаш повикале полиција.
Точниот мотив за грозоморните убиства не е познат досега, но еден од роднините рече дека Рејчел била зависна од метамфетамини и во последно време се однесувала чудно.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

„Полициски службеници уапсија 35-годишник од Мала Суботица под сомнение за убиство“, соопшти полицијата.

УБИЕНА МАЈКА НА ДЕВЕТ ДЕЦА ВО ХРВАТСКА: Невенчаниот сопруг после расправија ја убил со нож

Виолета О(37), мајка на девет деца, беше убиена во хрватско Меџугорје, а осомничениот...

Претставникот на полицијата Рајеш Синг изјави дека 10 лица починале на местото на настанот, а четворица починале во болницата.

Тешка несреќа во Индија: Се судрија камион и автобус – загинаа 14 лица, 35 се повредени(ВИДЕО)

Најмалку 14 лица загинаа, а 35 повредени во судир со автобус и камион во северна Индија,...

Таткото е единствениот преживеан од пожарот што го „проголта“ нивниот дом во Клинтон.

ГОЛЕМА ТАГА: Мајка и 6 деца изгореа во пожар- пламенот избил во семејната куќа, преживеа само таткото

Мајка и нејзините шест деца, вклучувајќи и едногодишно бебе, загинаа во пожар што избувна...