Хилл Скопје за својот клиент, германска фармацевтска компанија присутна низ цела Европа, бара самостојна, организирана и мотивирана личност за позицијата:

Објавил: Рејхан Бајрами | 24 јуни, 2018 0:56

Медицински претставник

Фото/Текст извор: ©najdirabota.mk

Хилл Скопје за својот клиент, германска фармацевтска компанија присутна низ цела Европа, бара самостојна, организирана и мотивирана личност за позицијата:

Медицински претставник

Квалификации:
•    ВСС – доктор по медицина/ стоматологија или дипломиран фармацевт
•    Искуство во промоција на фармацевтски производи ќе се смета за предност
•    Одлично познавање на англиски јазик и MS Office
•    Возачка дозвола Б категорија
•    Одлични комуникациски и презентациски способности
•    Организираност и одговорност кон доверените работни задачи
•    Динамичност, флексибилност и самоиницијативност

Одговорности:
•    Понуда, промоција и презентација на фармацевтски производи од реномиран производител
•    Секојдневна посета, развој и одржување на односите со доктори и фармацевти
•    Имплементација на маркетинг планови и реализација на зададени цели согласно компаниската стратегија
•    Редовно известување за текот на активностите и водење на соодветна евиденција за спроведените активности
•    Учество и организирање на стручни собири
•    Следење и анализа на фармацевтскиот пазар
•    Идентификување на нови деловни можности и иницирање на контакти

Компанијата нуди одлична можност за професионален развој во динамична средина за амбициозни професионалци ориентирани кон постигнување на резлутати. 

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија најдоцна до 26.06.2018, со назнака за позицијата.

E – mail: prijava@hill-international.com.mk
www.hill.mk
Хилл Скопје, Анастас Митрев 26/3, 1000 Скопје
тел/факс: 02/3296-481

Со аплицирање на огласите во Хилл, станувате дел од нашата база на кандидати. Доколку не сакате да бидете дел од истата, Ве молиме наведете го тоа во мејлот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Работа

Нови работни места ќе има и за двајца манипуланти за големите корисници, кои ќе добиваат по 16.500 денари месечна плата, како и пет насочувачи, што ќе ја имаат истата плата.

Пошта распиша конкурс -се бараат 80 работници

Граѓаните уште не се задоволни од нивните услуги, но Македонски пошти набргу ќе добијат...

Податоците на приватната агенција за вработување „АДП“, покажуваат дека овие бројки се далеку поголеми од очекуваните. Компаниите во Америка отвориле 271.000 работни места.

Нови 271.000 работни места во Америка

Американските компании во декември отвориле 271.000 работни места. Новите податоци на...

La Terrazza, елегантен ресторан сместен на само неколку метри од Плоштад Македонија, познат по автентичните вкусови на италијанската кујна, нуди отворена работна позиција:

La Terrazza бара добри КЕЛНЕРИ за добра плата!

Тие знаат дека лицето на ресторанот се нивните вработени, тие знаат дека амбиентот...