Првата дама ја објави на Твитер гореспоменатата честитка во петокот, а на сликата се гледа насмеана двојка која позира во нивниот украсен дом.

Објавил: admin@magazin | 19 декември, 2020 23:15

Меланија и Доналд насмеани и облечени во исто: Вака изгледа најновата божиќна честитка од Белата куќа(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Доналд и Меланија Трамп позираа за последната Божиќна честитка од Белата куќа, облечени на ист начин – во црн смокинг и бела кошула.

Првата дама ја објави на Твитер гореспоменатата честитка во петокот, а на сликата се гледа насмеана двојка која позира во нивниот украсен дом.

Се чини дека Меланија влезе во празнично расположение оваа година.

Декорацијата во Белата куќа е нејзината последна работа како прва дама, пред Џо Бајден да ја презеде својата улога во јануари.

Џозеф Робинет „Џо“ Бајден е американски политичар и претседател-избраник на Соединетите Американски Држави.

Тој го победи носителот на должноста Доналд Трамп на претседателските избори во 2020 година и ќе биде инаугуриран како 46-ти претседател на државата во јануари 2021 година.

Бајден е припадник на Демократската партија и служел како 47-ми потпретседател на САД од 2009 до 2017 година и како претставник на сојузната држава Делавер во Сенатот на САД од 1973 до 2009 година.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Џет Сет

Извор близок до кралското семејство за агенцијата АП потврдил дека вакцината им била дадена на кралицата и принцот Филип од матичен лекар во замокот Виндзор.

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (94) И ПРИНЦ ФИЛИП (99) ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА: Имунизација на кралската двојка изведена во замокот Виндзор!

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против ковид...

Исто така пејачот Радиша Трајковиќ Џани, беше брутално претепан во 2016 година пред неговата куќа во Миријево.

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Саша Поповиќ ограбен, украден накит вреден 100 илјади евра

Српските пејачи и познати личности некогаш беа на мета на разбојници! Една од најголемите...

Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

3.000 € ВО МЕСЕЦОТ ДОСТА Е ЗА МОИТЕ ПОТРЕБИ: Мирослав Илиќ откри колку пари му се потребни за убав живот!

Пејачот Мирослав Илиќ често се опишува себеси како тешка, но скромна личност. Тој во...