Инаку Трамп уште во неделата побарал да биде пуштен од болница каде е хоспитализиран по дијагностицирањето на Ковид-19, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на извор близок на претседателот.

Објавил: Катерина Крстиќ | 5 октомври, 2020 18:46

Меланија нема да го посети Трамп во болнца- не сака да ги изложи на ризик вработените!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, која исто така е заразена со коронавирусот, нема да го посети својот сопруг во болница поради ризик за вработените, објави МИА.

Првата дама на САД остана во Белата куќа, јави Ен-Би-Си Њуз.

– Таа има ковид. Нешто такво би ги изложило агентите што ја возат и медицинскиот персонал кој оди со неа на ризик и тие да се разболат, изјавил висок извор од американската администрација.

Американскиот претседател е во болница од петокот вечерта, додека Меланија остана во Белата куќа. 

Инаку Трамп уште во неделата побарал да биде пуштен од болница каде е хоспитализиран по дијагностицирањето на Ковид-19, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на извор близок на претседателот.

Тој за телевизиската куќа навел дека Трамп е загрижен што изгледа како колеблив човек.

Здравствената состојба на Трамп продолжи да се подобрува, а Белата куќа е оптимист дека тој ќе ја напушти болницата во текот на денот, јави „Фокс њуз”.

Денеска и Кејли Мекенани прес- секретарката на Белата Куќа објави дека е позитивна на Ковид-19.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Организацијата со седиште во Париз предвидува светскиот раст да биде скромни 3% оваа година, пред дополнително да забави на само 2,2% следната година, што претставува околу 2,8 трилиони долари изгубено глобално производство во 2023 година.

ОЕЦД: ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЈА ЗАГРОЗУВА ГЛОБАЛНАТА ЕКОНОМИЈА И ВО 2023 ГОДИНА

Војната на Русија во Украина и долготрајните ефекти од пандемијата Ковид-19 го намалуваат...

Тој посочи дека САД не знаат точно што се подразбира под договорот што Србија го потпиша во Њујорк со таа земја и оти очекуваат во наредниот период да добијат појаснување за потпишаниот документ

САД до Србија: Објаснете што потпишавте со Русија во Њујорк

Американскиот амбасадор Кристофер Хил изјави дека никој во овој момент не смее да...

Ѓукановиќ, зборувајќи на свеченост на подмладокот на ДПС во Плевља, кажа дека таа влада ќе продолжи да ја води Црна Гора по патот на изградба на граѓанска држава, унапредување на меѓунационалните и меѓуверските односи и преку достигнување на европските системи на вредности.

Ѓукановиќ: Време е за нови избори

Претседателот на Црна Гора и лидер на Демократската партија на социјалистите (ДПС)...

Слична е ситуацијата и во Британија, па минатата недела курсот на фунтата потона за повеќе од 3 отсто, на 1,0840 долари, најниско ниво во последните 37 години.

Еврото нагло падна – далеку e под еден долар

НА ГЛОБАЛНИТЕ пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути силно порасна...